ПОСЛЕ БЛИСТАВЕ ПАРТИЈЕ: У Звезди се нису овоме надали, лоше вести су сазнали

27.10.2022. 23:11
Miloš Milojević
Милош Милојевић / Извор: МН Press

Рачуница је била јасна.

Фудбалери Ференцвароша и Монака ремизирали су 1:1 у утакмици петог кола Лиге Европе, а исход тог меча утицао је и на Црвену звезду, која је код куће савладала Трабзон са 2:1.

САН О ПРОЛЕЋУ СВЕ РЕАЛНИЈИ: Моћна Звезда бацила Турке на колена, у Монаку све у својим рукама

ЗВЕЗДАШИ ПРЕЗАДОВОЉНИ, АЛИ ОСЕЋАЊА ПОМЕШАНА: "У Монако на све или ништа"

Монако је повео у 31. минуту преко Бен Једера, и то је резултат који је више лежао српском шампиону, јер би се у том случају стање у групи додатно закомпликовало. Ференцварош би имао девет бодова, исто као и Монако, а Трабзон и Звезда по шест, те би апсолутно о свему одлучивало последње коло.

Ипак Закарисен се осам минута пре краја побринуо да Мађари засигурно обезбеде место у нок-ауто фази, а да се преостале три екипе боре за места два, три и четири.

Норвежанин је у 82. минуту погодио за 1:1 и поделу плена у Мађарској.

Фудбалери Манчестер јунајтеда су савладали Шериф на Олд Трафорду, а резултат је био 3:0.

Повели су преко Далота у 44. минуту. На 2:0 повисио је Рашфорд у 65. минуту, а у стрелце се уписао и Кристијано Роналдо голом у 81. минуту. Португалац је одиграо свих 90. минута, а ово му је био први гол на 'Олд Трафорду' још од маја.

У другом мечу лидер ове групе екипа Реал Сосиједада савладала је Омонију са 2:0 у гостима. Стрелци су били Наваро у 44. и Мендез у 60. минуту.

Фрајбург је на домаћем терену одиграо само нерешено против Олимпијакоса – 1:1, екипе која је ове сезоне у очајној форми

Карабаг је био надомак великог бода против Нанта у Француској, али су поражени са 2:1.

Рома је савладала екипу Хелсинкија у гостима резултатом 2:1, док је Бетис минималним резултатом победио Лудогорец у Бугарској.

Меч између Штурма и Фејенорда у Грацу завршен завршен је 1:0, победом домаће екипе голом у последњим минутима меча. Лацио је нешто раније са 2:1 савладао Митјиланд, а стрелац је био и Сергеј Милинковић Савић.