ПОСЛЕ МИНУТА НА ТЕРЕНУ: Мајсторија Јовељића! Стрела у рашље – да ли је ово гол за Катар? (ВИДЕО)

21.10.2022. 09:59
Dejan Joveljić
Дејан Јовељић / Извор: Фото: Twitter Printscreen/FOX Soccer

Српски нападач се поново уписао у листу срелаца.

Српски фудбалер Дејан Јовељић постигао је гол за Лос Анђелес Галакси у поразу од градског ривала ФК Лос Анђелеса 3:2 у полуфиналу Западне конференције МЛС шампионата.

ПИКСИ ОТВОРИО КАРТЕ ЗА КАТАР: Два џокера у нападу, повратник у одбрани и голман од поверења

ДРАМА У ЂЕНОВИ: Станковићева Сампдорија после 11 серија пенала у осмини финала Купа Италије

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Митровић спремио отказ Џерарду

Јовељић је на терен ушао у 84. минуту, а само минут био му је довољан да се упише у стрелце за 2:2. Претходно је Денис Буанга постигао два гола за ФК Лос Анђелес, а први гол Галаксија био је дело Самуела Грандсера.

Кристијан Аранго донео је у трећем минуту судијске надокнаде другог полувремена тријумф ФК Лос Анђелесу, који ће се за звање најбољег на Западу МЛС и пласман у финале борити против победника дуела између Остина и Даласа.

Дејан Јовељић одиграо је ове сезоне 39 утакмица за Лос Анђелес Галакси и постигао 16 голова, али са изразито малом минутажом. Српски нападач на терену је провео свега 1.270 минута, што је 32,5 минута просечно по мечу.

Јовељић је у САД стигао у августу 2021. године из Ајнтрахта за суму од 3,5 милиона евра.