ПОСЛЕ ТРИ ДУГЕ ДЕЦЕНИЈЕ: Лутон се вратио у Премијер лигу

27.05.2023. 21:24
FK Luton
ФК Лутон / Извор: Профимедиа

Шеширџије срушиле Ковентри на Вемблију после бољег извођења пенала.

Фудбалери Лутон Тауна играће у енглеској Премијер лиги у сезони 2023/2024. Популарне Шеширџије пласирали су се у елиту победом над Ковентри Ситијем у финалу плеј-офа после бољег извођења пенала. После 120 минута битке на Вемблију резултат је био 1:1 (1:0).

НЕЋЕ МОЋИ: Гробари ставили ембарго на долазк Врањеша у Партизан (ФОТО)

БОРУСИЈА ПРОПУСТИЛА ИСТОРИЈСКУ ШАНСУ: Бајерну 11. узастопна титула

СРБИЈА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Орлићи пали у 89. минуту, Пољаци славе Филипа Рајчика

У пенал-серији резултат је био 6:5, а одлучујучи једанаестерац реализовао је Ден Потс. Лутон никада није играо у Премијер лиги, а последњи пут су у најбољој дивизији острвског фудбала играли још у сезони 1991/1992. Лутон је 51. клуб у историји који ће се такмичити у Премијер лиги.

Лутон је до вођства дошао у 23. минуту голом Џордана Кларка, којем је асистирао Илајџа Адебајо. У другом полувремену кренула је потпуна офанзива „небескоплавих“. У 66. минуту Ковентри долази до изједначења – Густаво Хамер погађа на асистенцију Виктора Ђокереса.

До истека 90. минута није било погодака, а у 116. минуту Лутон је дао гол. Међутим, погодак Џоа Тејлора био је поништен после консултације са ВАР собом, а разлог је било играње руком.

Голове за Лутон су у пенал-серији постигли Морис, Тејлор, Накамба, Кларк, Бери и споменути Потс. Голове за Ковентри дали су Годен, Ђокерес, Шиф, Еклс и Кели, а трагичар је Дабо, који је промашио пенал.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"