POSLE TRI DUGE DECENIJE: Luton se vratio u Premijer ligu

27.05.2023. 21:24
FK Luton
FK Luton / Izvor: Profimedia

Šeširdžije srušile Koventri na Vembliju posle boljeg izvođenja penala.

Fudbaleri Luton Tauna igraće u engleskoj Premijer ligi u sezoni 2023/2024. Popularne Šeširdžije plasirali su se u elitu pobedom nad Koventri Sitijem u finalu plej-ofa posle boljeg izvođenja penala. Posle 120 minuta bitke na Vembliju rezultat je bio 1:1 (1:0).

NEĆE MOĆI: Grobari stavili embargo na dolazk Vranješa u Partizan (FOTO)

BORUSIJA PROPUSTILA ISTORIJSKU ŠANSU: Bajernu 11. uzastopna titula

SRBIJA ELIMINISANA SA EVROPSKOG PRVENSTVA: Orlići pali u 89. minutu, Poljaci slave Filipa Rajčika

U penal-seriji rezultat je bio 6:5, a odlučujuči jedanaesterac realizovao je Den Pots. Luton nikada nije igrao u Premijer ligi, a poslednji put su u najboljoj diviziji ostrvskog fudbala igrali još u sezoni 1991/1992. Luton je 51. klub u istoriji koji će se takmičiti u Premijer ligi.

Luton je do vođstva došao u 23. minutu golom Džordana Klarka, kojem je asistirao Ilajdža Adebajo. U drugom poluvremenu krenula je potpuna ofanziva „nebeskoplavih“. U 66. minutu Koventri dolazi do izjednačenja – Gustavo Hamer pogađa na asistenciju Viktora Đokeresa.

Do isteka 90. minuta nije bilo pogodaka, a u 116. minutu Luton je dao gol. Međutim, pogodak Džoa Tejlora bio je poništen posle konsultacije sa VAR sobom, a razlog je bilo igranje rukom.

Golove za Luton su u penal-seriji postigli Moris, Tejlor, Nakamba, Klark, Beri i spomenuti Pots. Golove za Koventri dali su Goden, Đokeres, Šif, Ekls i Keli, a tragičar je Dabo, koji je promašio penal.

"Preuzmi besplatno - bonus za sportsko klađenje 1.000 RSD"