ПОЗНАТ ПОСЛЕДЊИ ПУТНИК У КАТАР: Костарика савладала Нови Зеланд и резервисала ''групу смрти''

14.06.2022. 22:37
Fudbalska reprezentacija Kostarike
Фудбалска репрезентација Костарике / Извор: Реутерс

Једини гол на мечу постигнут већ у 3. минуту.

Фудбалска репрезентација Костарике последњи је учесник Светског првенства у Катару пошто је савладала селекцију Новог Зеланда са 1:0 (1:0). Овим је комплетирана и група Е у којој ће поред Костарике играти Немачка, Шпанија и Јапан.

ГОТОВО ЈЕ: Нуњез је званично нови играч Ливерпула (ФОТО)

ЈОКАНОВИЋ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ! Српски тренер седа на клупу ВЕЛИКАНА

ЧУАМЕНИ ОТКРИО: Мбапе ме наговарао да одбијем Реал

Костариканци су већ на почетку шокираи Новозеланђане пошто су повели у 3. минуту голом Џоел Кембела. Иако су рано примили гол, Новозеланђани су кренули у напад и почели да стварају шансе, а прву је пропустио у 11. минуту Алекс Грејв када је његов шут завршио поред гола. У 38. минуту је Нови Зеланд успео да постигне погодак када је Крис Вуд савладао Кејлора Наваса, али је тај гол поништен због фаула у зачетку акције па је Костарика са минималном предношћу отишла на велики одмор.

Поништен гол као да је потпуно психички ''убио'' Нови Зеланд који више није био агресиван као у првих 45. минута. Ситуацију Новом Зеланду додатно је отежао директан црвени картон који је у 69. минуту добио Барбарусис због оштрог и потпуно непотребног старта само девет минута пошто је заменио Грејва. Покушали су Новозеланђани и са играчем мање да стигну до евентуалног изједначења и продужетака, али нису могли против добро организоване Костарике и одличног Наваса на голу па је домаћин остварио тријумф и обезбедио пласман на Светско првенство у Катару.

Погледајте како изгледа Катрина Мариа, позната навијачица Манчестер јунајтеда.