POZNAT POSLEDNJI PUTNIK U KATAR: Kostarika savladala Novi Zeland i rezervisala ''grupu smrti''

14.06.2022. 22:37
Fudbalska reprezentacija Kostarike
Fudbalska reprezentacija Kostarike / Izvor: Reuters
Jedini gol na meču postignut već u 3. minutu.

Fudbalska reprezentacija Kostarike poslednji je učesnik Svetskog prvenstva u Kataru pošto je savladala selekciju Novog Zelanda sa 1:0 (1:0). Ovim je kompletirana i grupa E u kojoj će pored Kostarike igrati Nemačka, Španija i Japan.

GOTOVO JE: Nunjez je zvanično novi igrač Liverpula (FOTO)

JOKANOVIĆ U PREMIJER LIGI! Srpski trener seda na klupu VELIKANA

ČUAMENI OTKRIO: Mbape me nagovarao da odbijem Real

Kostarikanci su već na početku šokirai Novozelanđane pošto su poveli u 3. minutu golom Džoel Kembela. Iako su rano primili gol, Novozelanđani su krenuli u napad i počeli da stvaraju šanse, a prvu je propustio u 11. minutu Aleks Grejv kada je njegov šut završio pored gola. U 38. minutu je Novi Zeland uspeo da postigne pogodak kada je Kris Vud savladao Kejlora Navasa, ali je taj gol poništen zbog faula u začetku akcije pa je Kostarika sa minimalnom prednošću otišla na veliki odmor.

Poništen gol kao da je potpuno psihički ''ubio'' Novi Zeland koji više nije bio agresivan kao u prvih 45. minuta. Situaciju Novom Zelandu dodatno je otežao direktan crveni karton koji je u 69. minutu dobio Barbarusis zbog oštrog i potpuno nepotrebnog starta samo devet minuta pošto je zamenio Grejva. Pokušali su Novozelanđani i sa igračem manje da stignu do eventualnog izjednačenja i produžetaka, ali nisu mogli protiv dobro organizovane Kostarike i odličnog Navasa na golu pa je domaćin ostvario trijumf i obezbedio plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Pogledajte kako izgleda Katrina Maria, poznata navijačica Mančester junajteda.