ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Јунајтед минималцем срушио Лутон, Арсенал са десеторицом задржао прикључак на врху

Mančester
Манчестер / Извор: Реутерс

Узбудљиво поподне.

Фудбалери Арсенала, Манчестер јунајтеда и Евертона остварили су тријумфе у мечевима 12. кола Премијер лиге.

Шок у Панчеву! Звездина одбрана ужасно реаговала, а гол постигло ДЕТЕ ЦРВЕНО-БЕЛИХ (ВИДЕО)Romanić

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Раднички ДЕКЛАСИРАО Вождовац! Напредак славио у СурдулициFK Napredak

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Раднички ДЕКЛАСИРАО Вождовац! Напредак славио у Сурдулици

МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио РосонереFK Milan

МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио Росонере

Најзанимљивије је било на "Селхурст парку" где су "карамеле" биле боље од Кристал Паласа резултатом 3:2.

Све је почело већ у првом минуту када је Витали Миколенко погодио за прву предност гостију, али је већ у петом минуту на семафору писало 1:1 пошто је Еберечи Езе изједначио.

То је све што смо видели у првом полувремену, а на старту другог је Абдулај Дукуре донео нову предност тиму из Ливерпула. Овога пута је трајала нешто дуже, све до 73. минута када Одсон Едуар поново рестартује меч на почетак.

Гол одлуке постигао је Идриса Геј који је у 86. минуту искористио асистенцију Дукуреа и из клизећег успео да сва три бода врати на "Гудисон парк".

Евертону је ово трећа победа у последњих пет мечева и сада су стигли на само бод заостатка у односу на дванаестопласирани Палас. У наредном колу играју против Јунајтеда код куће, док ће Хоџсонов тим одмерити снаге са Лутоном.

Актуелни вицешампион Арсенал је имао најбољи могући одговор на први пораз у сезони у прошлом колу против Њукасла, савладавши Барнли код куће резултатом 3:1.

Дуго се тим Микела Артете мучио да пробије бедем сада већ најгоре одбране Премијер лиге (са 30 примљених на деоби последњег места са Шефилдом који тек треба да одигра свој меч), а коначно га је пробио Тросар у првом минуту надоканде првог полувремена.

Није се предавао Барнли, стигао је до изједначења преко Браунхила, али су потом Салиба и Зинченко головима решили питање победника. Арсенал је до краја остао са играчем мање након што је Фабио Виериа у 83. минуту добио директан црвени, али гости на "Емирејтсу" нису умели то да искористе.

"Тобџије" су се са овом победом изједначили са водећим Ситијем који такође има 27 бодова, али и утакмицу мање. Барнли је уписао пети везани пораз, укупно десети, што их са освојена четири бода оставља на претпоследњем месту уз опасност да буду и последњи уколико Шефилд освоји бод.

Прилику за излазак из кризе имаће против Вест Хема, док ће Арсенал у 13. колу играти са Вест Хемом.

У последњем сусрету, Лутон није успео да веже још једно изненађење и поражен је на "Олд Трафорду" против Манчестер јунајтеда минималним резултатом (1:0).

Гол одлуке постигао је ВИктор Линделоф у 59. минуту сусрета.

"Црвени ђаволи" су тренутно шести са 21 бодом, али би до комплетирања овог кола могли да га претекну Њукасл и Брајтон. Лутон је тик изнад опасне зоне, али би у случају повољних резултата Борнмута или Шефилда могли испод "црте".