ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал због КОНТРОВЕРЗНОГ ПЕНАЛА изгубио два бода у Бирмингему (ВИДЕО+ФОТО)

31.12.2017. 19:51
VBA Arsenal
ВБА Арсенал / Извор: Реутерс

Меч 21. кола.

ВБА и Арсенал су у последњој утакмици Премијер лиге у 2017. години одиграли 1:1, а меч је обележио контроверзни пенал за домаћина у 88. минуту.

ИЛИЋ: Нисам се додворавао ни Партизановим, а камоли Звездиним навијачима

КОРАК ДО ПОТПИСА: Репрезентативац Србије се сели у Немачку (ФОТО)

Утакмица је углавном била незанимљива, све до финиша. Имали су гости више од игре и неколико шанси, али их нису искористили. Водећи гол за Арсенал пао је после слободног ударца Алексис Санчеза седам минута пре краја сусрета. Лопта је на путу до гола закачила Џејмса Меклина. Џеј Родригез је са беле тачке изједначио у 89. минуту и донео важан бод свом тиму, којим је ВБА побегао са зачеља табеле. Претходно је Калум Чејмберс играо руком у казненом простору, али многи су склони да тврде да није било елемената за најстрожу казну.

ГЛАВОБОЉА ЗА ГВАРДИОЛУ: Грађани ДЕСЕТКОВАНИ у наредном периоду (ФОТО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Миливојевић је могао да буде херој Орлова, али је Едерсон био успешнији (ВИДЕО)

Сусрет у Бирмингему остаће забележен по рекорду менаџера Тобџија Арсена Венгера, који је 811. пут предводио екипу из Лондона у првенственим утакмицама. Француски стручњак је тако надмашио Алекса Фергусона, који је седео на клупи Манчестер Јунајтеда 810 пута на мечевима шампионата Енглеске.