22°C
17.05.2024.
117.105
107.8514

PREMIJER LIGA: Arsenal zbog KONTROVERZNOG PENALA izgubio dva boda u Birmingemu (VIDEO+FOTO)

31.12.2017. 19:51
VBA Arsenal
VBA Arsenal / Izvor: Reuters

Meč 21. kola.

VBA i Arsenal su u poslednjoj utakmici Premijer lige u 2017. godini odigrali 1:1, a meč je obeležio kontroverzni penal za domaćina u 88. minutu.

ILIĆ: Nisam se dodvoravao ni Partizanovim, a kamoli Zvezdinim navijačima

KORAK DO POTPISA: Reprezentativac Srbije se seli u Nemačku (FOTO)

Utakmica je uglavnom bila nezanimljiva, sve do finiša. Imali su gosti više od igre i nekoliko šansi, ali ih nisu iskoristili. Vodeći gol za Arsenal pao je posle slobodnog udarca Aleksis Sančeza sedam minuta pre kraja susreta. Lopta je na putu do gola zakačila Džejmsa Meklina. Džej Rodrigez je sa bele tačke izjednačio u 89. minutu i doneo važan bod svom timu, kojim je VBA pobegao sa začelja tabele. Prethodno je Kalum Čejmbers igrao rukom u kaznenom prostoru, ali mnogi su skloni da tvrde da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

GLAVOBOLJA ZA GVARDIOLU: Građani DESETKOVANI u narednom periodu (FOTO)

PREMIJER LIGA: Milivojević je mogao da bude heroj Orlova, ali je Ederson bio uspešniji (VIDEO)

Susret u Birmingemu ostaće zabeležen po rekordu menadžera Tobdžija Arsena Vengera, koji je 811. put predvodio ekipu iz Londona u prvenstvenim utakmicama. Francuski stručnjak je tako nadmašio Aleksa Fergusona, koji je sedeo na klupi Mančester Junajteda 810 puta na mečevima šampionata Engleske.