ГОРЕ НИЈЕ МОГЛО: Челси декласиран, пресудили му Потерови дојучерашњи пулени

29.10.2022. 18:18
Grejem Poter
Грејем Потер / Извор: Реутерс

Хорор 'плаваца'.

Грејем Потер је три године провео у Брајтону, направио од њега сјајан тим, али његови дојучерашњи играчи нису имали милости за садашњег тренера Челсија. У првих 45 минута постигли су три гола и на крају савладали вишеструког шампиона Европе 4:1 у 13. колу Премијер лиге.

МАЈСТОР ЈЕ МАЈСТОР: Де Брујне у стилу Жуниња донео тешка три бода Ситију (ВИДЕО)

ПЕТРИЋ ОБРАЗЛОЖИО И ОБЈАСНИО: Некад судије помагале Партизану, сад помажу ЗВЕЗДИ

ГОРЕ ЈЕ НЕГО ШТО СЕ МИСЛИЛО - СРБИЈА СТРЕПИ: Објављено у каквом је стању Влаховић после повреде

Сјајно су домаћи отворили меч. Водили су већ од петог минута голом Белгијанца Тросара, а предност је аутоголом дуплирао Лофтус Чик десет минута касније.

Када се очекивао крај полувремена, још један малер за Плавце. Поново су сами себи постигли гол, а овај пут је своју мрежу погодио Чалоба.

У 48. минуту Хаверц је смањио на 3:1, али то је било све од Челсија у овом мечу. Тачку на сјајну партију Брајтона ставио је Паскал Грос.

Велики преокрет направио је Тотенхем на гостовању Борнмуту, где је славио 3:2. Домаћи су водили 2:0 головима сјајног Мура, али су Сесењон и Бен Дејвис успели да пораванају на 2:2. У другом минуту надокнаде гол одлуке је постигао Бентанкур.

Кристал Палас је до тријумфа против Саутемптона дошао голом Едуара, док је Њукасл на крилима Калума Вилсона декласирао Астон Вилу 4:0. Вилсон је постигао прва два гола, а онда је асистирао Жоелинтону и Алмирону чиме је заокружио невероватну партију.

Плен су поделили само Брентфорд и Вулверхемптон. Све у овом дуелу стало је у два минута другог полувремена. Би је довео домаће у вођство у 50, а Невеш је поравнао скор у 52. минуту.