GORE NIJE MOGLO: Čelsi deklasiran, presudili mu Poterovi dojučerašnji puleni

29.10.2022. 18:18
Grejem Poter
Grejem Poter / Izvor: Reuters

Horor 'plavaca'.

Grejem Poter je tri godine proveo u Brajtonu, napravio od njega sjajan tim, ali njegovi dojučerašnji igrači nisu imali milosti za sadašnjeg trenera Čelsija. U prvih 45 minuta postigli su tri gola i na kraju savladali višestrukog šampiona Evrope 4:1 u 13. kolu Premijer lige.

MAJSTOR JE MAJSTOR: De Brujne u stilu Žuninja doneo teška tri boda Sitiju (VIDEO)

PETRIĆ OBRAZLOŽIO I OBJASNIO: Nekad sudije pomagale Partizanu, sad pomažu ZVEZDI

GORE JE NEGO ŠTO SE MISLILO - SRBIJA STREPI: Objavljeno u kakvom je stanju Vlahović posle povrede

Sjajno su domaći otvorili meč. Vodili su već od petog minuta golom Belgijanca Trosara, a prednost je autogolom duplirao Loftus Čik deset minuta kasnije.

Kada se očekivao kraj poluvremena, još jedan maler za Plavce. Ponovo su sami sebi postigli gol, a ovaj put je svoju mrežu pogodio Čaloba.

U 48. minutu Haverc je smanjio na 3:1, ali to je bilo sve od Čelsija u ovom meču. Tačku na sjajnu partiju Brajtona stavio je Paskal Gros.

Veliki preokret napravio je Totenhem na gostovanju Bornmutu, gde je slavio 3:2. Domaći su vodili 2:0 golovima sjajnog Mura, ali su Sesenjon i Ben Dejvis uspeli da poravanaju na 2:2. U drugom minutu nadoknade gol odluke je postigao Bentankur.

Kristal Palas je do trijumfa protiv Sautemptona došao golom Eduara, dok je Njukasl na krilima Kaluma Vilsona deklasirao Aston Vilu 4:0. Vilson je postigao prva dva gola, a onda je asistirao Žoelintonu i Almironu čime je zaokružio neverovatnu partiju.

Plen su podelili samo Brentford i Vulverhempton. Sve u ovom duelu stalo je u dva minuta drugog poluvremena. Bi je doveo domaće u vođstvo u 50, a Neveš je poravnao skor u 52. minutu.