ТОБЏИЈЕ СЛАВЕ РАМСДЕЈЛА: Арсенал водио 2:0 на Енфилду, па спасавао живу главу (ВИДЕО)

09.04.2023. 19:34
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Сјајан меч.

Фудбалери Арсенала ремзирали су (2:2) на гостовању Ливерпулу у оквиру 30. кола Премијер лиге.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Палас однео сва три бода у Лондон

ЛЕГЕНДАРНИ ИТАЛИЈАН НЕМА ДИЛЕМУ: Да Влаховић игра у Интеру постизао би по 25 голова у сезони

НИЈЕ МУ ОСТАО ДУЖАН: Мурињо одговорио Касану - "Никада није освојио ништа... увек дође неки Марко Ливаја"

Играо се осми минут када су повели гости. Сака је примио лопту на центру терена, стуштио се ка голу ривала, додао до Мартинелија, Ван Дајк је смушено одреаговао и Бразилац је шпиц ударцем преварио Алисона.

Арсенал је био апсолутно бољи ривал у првом полувремену, а ту надмоћ су крунисали у 28. минуту. Мартинели је умакао по левом боку, послао центаршут право на главу Жесуса коме није било тешко да затресе мрежу.

У шоку су били домаћи у тим тренуцима, Арсенал је имао још неколико полуприлика да запечати судбину противника, нису у томе успели. Чинило се да ће се на велики одмор отићи са резултатом 0:2, али онда потпуно ненадано сјајна акција Ливерпула коју је на другој стативи завршио Салах и улио наду свом тиму.

У другом делу меча, потпуно другачији приступ домаћина. Били су мотивисанији изабраници Јиргена Клопа и већ у 52. минуту је могло да буде нерешено, али је Мохамед Салах промашио пенал. Египћанин је шутирао поред гола.

И поред те прилике, наставили су домаћи да притискају, Арсенал се бранио, а награда је стигла три минута пре краја када је Фирмино главом искористио пас Арнолда.

Сама завршница је била веома узбудљива, а истакао се голман гостију Арон Рамсдејл. Прво је Енглез зауставио ударац Салаха, да би потом и скинуо лопту са линије после шута Конатеа.

Арсенал је овим ремијем отишао на плус шест у односу на другопласирани Манчестер сити, али уз утакмицу више.