ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул не зна да стане, Јунајтед поражен у дербију кола (ФОТО)

19.01.2020. 19:53
Mohamed Salah
Мохамед Салах / Извор: Реутерс

Ван Дајк и Салах стрелци за Редсе.

Фудбалери Ливерпула савладали су у 23. колу Премијер лиге Манчестер Јунајтед са 2:0 (1:0) и и тако и даље остали једини непоражени тим у енглеском шампионату. Ђаволи су до овог кола били и једини тим који није изгубио од Ливерпула пошто је у првом делу сезоне било 1:1, али овога пута чети Оле Гунара Солскјера није било спаса пошто су прецизни били Вирџил ван Дајк у 15. и Мохамед Салах у трећем минуту надокнаде утакмице. Ливерпул сада има 64 бода и у потпуности је искористио кикеве Манчестер Ситија и Лестера.

БАБИЋ ОДЛИЧНО РАСПОЛОЖЕН: Бићемо спремни за пролећна искушења

АСАНО У МОСКВИ? Огласио се његов менаџер и ПОТВРДИО интересовање

ПОЧЕЛО УИГРАВАЊЕ ПО ДЕКИЈЕВОЈ МЕРИ: Ово је НАЈБОЉА Звездина постава на Кипру

После нешто мирнијег почетка дербија кола и без шанси, Ливепрул је стигао до прве прилике и вођства пошто је Александер Арнолд извео корнер, а Ван Дајк главом био прецизан. Редси су константно нападали од тог тренутка, а два гола су поништена домаћину, први Фирминов због фаула над Де Хеом, да би Вајналдумов гол био неважећи због офсајда. Јунајтед је једини пут у првом полувремену запретио у 40. минуту када је непрецизна био Марсијал.

У наставку је Ливерпул и даље у потпуности доминирао, а за три минута су прилике пропустили Салах, Хендерсон и Окслејд-Чемберлејн. Коначно се после тога пробудио и Манчестер па је по неколико прилика пропуштено у завршници меча, да би у треће, минуту надокнаде Алисон отворио контру Салаху који је издржао дуел и погодио за оверу тријумфа Ливерпула постигавши први гол у каријери против Јунајтеда.

Погледајте како изгледа Дејана Живковић, бивша девојка голмана Партизана Владимира Стојковића

САГА ЈЕ ЗАВРШЕНА: Одлази са Маракане!

ЦИФРА ЈЕ ПОЈАЧАНА: Станковић на пролеће ОСТАЈЕ без ВАЖНОГ играча!

ЖЕЛЕЛИ СУ ГА ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН: Саного ПРЕЛОМИО где наставља каријеру!

НА ПОМОЛУ ТРАМПА: Барселона спреман на размену са Јувентусом (ФОТО)