ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул после Арсенала дише за вратом Ситију, сигуран и Тотенхем

16.03.2022. 23:17
Jirgen Klop
Јирген Клоп / Извор: Профимедиа

Биће узбудљива завршница сезоне.

Фудбалери Ливерпула савладали су Арсенал на Емирејтсу са 0:2 (0:0) у заосталој утакмици 27. кола Премијер лиге. Овим тријумфом, чета Јиргена Клопа стигла је на само бод заостатка за водећим Манчестер ситијем.

КАТАКЛИЗМА ВЛАХОВИЋЕВОГ ЈУВЕНТУСА: Виљареалов блицкриг против Старе даме, познати сви учесници четвртфинала

ИСТИНА ЋЕ ИХ БОЛЕТИ: Хрватима споран наш НОВИ грб за Мундијал, сматрају да симбол не припада Србима (ФОТО)

До предности су стигли гости у 54. минуту. Дијого Жота је шутирао из тешке позиције са левог крила и погодио ближи угао Ремздејловог гола за 1:0.

Енди Робертсон је у 62. направио ситуацију Роберту Фирмину из које Бразилац није могао да промаши за 0:2 и три огромна бода у џепу.

Ливерпул је тако дошао на само бод заостатка у односу на Манчестер сити и чека нас паклена борба за шампионску титулу у Премијер лиги. Два тима се састају 10. априла на Етихаду.

У одложеној утакмици 16. кола Тотенхем је истим резултатом савладао на гостовању екипу Брајтона. Поготке за тим из Лондона постигли су Ромеро у 37. и Кејн у 57. минуту.