ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул се опростио од титуле

27.04.2024. 16:22
Premijer liga
Премијер лига / Извор: ФОТО: Tanjug/AP/(Jonathan Brady/

У првој утакмици 35. кола Премијер лиге, Вест Хем и Ливерпул одиграли су нерешено 2:2 (1:0). Овим ремијем Редси су се практично опростили од шампионске титуле.

После неочекиваног пораза у прошлом колу на Гудисону од градског ривала Евертона, чета тренера Јиргена Клопа остала је без три бода и на гостовању у Лондону

Чекићари су повели у финишу првог полувремена када је Џерод Боувен на асистенцију Кудуса затресао мрежу Алисона.

Ливерпул је успео да се издигне и првој половини другог полувремена, стигне до преокрета.Прво је у 48. минуту Ендрју Робертсон прецизним ударцем са десетак метара погодио десни доњи угао за 1:1.

После корнера са леве стране, створила се гужва пред голом "Чекићара", лопта је погодила голмана Алфонса Ареолу и завршила у мрежи домаће екипе.

Међутим, није прошло много пре него што је Вест Хем стигао до изједначења.

Боувен је прошао по десној страни, послао је лопту право на главу Мајкла Антонија који је погодио за коначних 2:2.

Ливерпул сада имају 75 бодова, два мање од видећег Арсенала, али уз утакмицу више. Другопласирани Манчестер сити има бод више од екипе са Енфилда, али уз две утакмице мање.