PREMIJER LIGA: Liverpul se oprostio od titule

27.04.2024. 16:22
Premijer liga
Premijer liga / Izvor: FOTO: Tanjug/AP/(Jonathan Brady/

U prvoj utakmici 35. kola Premijer lige, Vest Hem i Liverpul odigrali su nerešeno 2:2 (1:0). Ovim remijem Redsi su se praktično oprostili od šampionske titule.

Posle neočekivanog poraza u prošlom kolu na Gudisonu od gradskog rivala Evertona, četa trenera Jirgena Klopa ostala je bez tri boda i na gostovanju u Londonu

Čekićari su poveli u finišu prvog poluvremena kada je Džerod Bouven na asistenciju Kudusa zatresao mrežu Alisona.

Liverpul je uspeo da se izdigne i prvoj polovini drugog poluvremena, stigne do preokreta.Prvo je u 48. minutu Endrju Robertson preciznim udarcem sa desetak metara pogodio desni donji ugao za 1:1.

Posle kornera sa leve strane, stvorila se gužva pred golom "Čekićara", lopta je pogodila golmana Alfonsa Areolu i završila u mreži domaće ekipe.

Međutim, nije prošlo mnogo pre nego što je Vest Hem stigao do izjednačenja.

Bouven je prošao po desnoj strani, poslao je loptu pravo na glavu Majkla Antonija koji je pogodio za konačnih 2:2.

Liverpul sada imaju 75 bodova, dva manje od videćeg Arsenala, ali uz utakmicu više. Drugoplasirani Mančester siti ima bod više od ekipe sa Enfilda, ali uz dve utakmice manje.