ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул СЛАВИО у Манчестеру

13.05.2021. 23:26
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Одложен меч 34. кола.

Фудбалери Ливерпула славили су као гости са 4:2 против Манчестер јунајтеда у дербију и то одложеном мечу 34. кола Премијер лиге Енглеске. Ово је тријумф који оставља велике шансе изабраницима Јиргена Клопа да се домогниу Лиге шампиона следеће сезоне.

СТАНКОВИЋ И БОРЈАН СЕ ОПРОСТИЛИ ОД КОСАНОВИЋА: Када су нам биле СПУШТЕНЕ главе он је успевао да нас ПОДИГНЕ (ВИДЕО)

ОГЛАСИО СЕ КОМШИЈА МИЛЕ: Ово је права ИСТИНА о ПРЕТЊАМА Саше Ћурчића!

ДЕКИЈЕВ СИН БРИЉИРА У ДРЕСУ СРБИЈЕ: Мајсторија Станковића јуниора, голчина за ШПИЦЕ (ВИДЕО)

У 10.минуту повео је Јунајтед. Бруно Фернандеш је лепо шутирао, лопта је на свом путу ка мрежи закачила Натанијела Филипса, који је реаговао јако тромо и савладао свог голмана.

Ливерпул је преко Дијега Жоте поравнао резултат у 34. минуту. Чинило се да ће тако да се оде на полувреме, али играо се трећи минут надокнаде,  када је Роберто Фирмино сјајно пратио лопту из слободног ударца који је извео Трент Александер-Арнолд и главом је само успео да је спроведе иза леђа Дина Хендерсона и донесе потпуни преокрет.

Само што је кренуо други део, нови гол Ливерпула. Шо је изгубио лопту на 30 метара од гола, уследио је брз удар, Хендерсон је одбранио ударац Александера Арнолда, али не и Фирмина.

Кавани је сјајно проиграо Маркуса Рашфорда, а овај поред голмана Алисона сместио лопту у мрежу у 68. минуту. Ипак, нису могли до поравнања.

На крају у 90. минуту после грешке Немање Матића (ушао пет минута раније) и брзе контре гостију, Мохамед Салах је ставио тачку на дерби.