ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул у кризи, Јунајтед против великог ривала уписао прву победу у сезони

22.08.2022. 23:06
FK Mančester Junajted
ФК Манчестер Јунајтед / Извор: Реутерс

Санчо и Рашфорд донели тријумф Црвеним ђаволима.

Чинило се да је Манчестер Јунајтед у кризи, али изгледа да она дрма и Ливерпул који је на Олд Трафорду поражен са 2:1 у последњем мечу трећег кола Премијер лиге и још увек је без тријумфа у новој сезони док су Црвени ђаволи оствари премијерну победу после два пораза.

СЕРИЈА А: Јувентус скроман у Ђенови, Сампдорија се више радује боду

ТРЕНЕР МАКАБИЈА МИРАН ПРЕД РЕВАНШ: Стадион ме не оптерећује, имамо искусне играче

ТУХЕЛ ВИШЕ НЕ РАЧУНА НА ЊЕГА: Зијеш се враћа у Ајакс

Одлучио је Ерик Тен Хаг да ризикује и то мју се исплатило. Оставио је на клупи Мегвајера, Фреда, Роналда и Шоа, упарио Варана и Лисандра док су у нападу били Еланга, Рашфорд и Санчо и већ у 11. минуту је Еланга погодио стативу да би пет минута касније Санчо успео да савлада Алисон поред успаваног Ван Дајка. Јирген Клоп био је на овом мечу без Матипа и Конатеа, а везни ред који су чинили Хендерсон, Милнер и Елиот није оставио добар утисак. Редси у првом полувремену нису успели да створе ниједну прилику за гол.

Врло брзо пошто је почело друго полувреме Јунајтед је бводио са 2:0, а стрелац је био Рашфорд на асистенцију Марсијала коме је Хендерсон поклонио лопту. И даље Ливерпул није успевао ништа да учини у нападу, чак ни када је кренуо у тоталну офанзиву, да би у 81. минут после кронера Салах успео да врати Редсима какву такву наду да могу макар до ремија. Међутим, Јунајтед се одлично бранио до краја, издржао све налете Ливерпула и заслужено стигао до прве победе у сезони.