PREMIJER LIGA: Liverpul u krizi, Junajted protiv velikog rivala upisao prvu pobedu u sezoni

22.08.2022. 23:06
FK Mančester Junajted
FK Mančester Junajted / Izvor: Reuters

Sančo i Rašford doneli trijumf Crvenim đavolima.

Činilo se da je Mančester Junajted u krizi, ali izgleda da ona drma i Liverpul koji je na Old Trafordu poražen sa 2:1 u poslednjem meču trećeg kola Premijer lige i još uvek je bez trijumfa u novoj sezoni dok su Crveni đavoli ostvari premijernu pobedu posle dva poraza.

SERIJA A: Juventus skroman u Đenovi, Sampdorija se više raduje bodu

TRENER MAKABIJA MIRAN PRED REVANŠ: Stadion me ne opterećuje, imamo iskusne igrače

TUHEL VIŠE NE RAČUNA NA NJEGA: Ziješ se vraća u Ajaks

Odlučio je Erik Ten Hag da rizikuje i to mju se isplatilo. Ostavio je na klupi Megvajera, Freda, Ronalda i Šoa, upario Varana i Lisandra dok su u napadu bili Elanga, Rašford i Sančo i već u 11. minutu je Elanga pogodio stativu da bi pet minuta kasnije Sančo uspeo da savlada Alison pored uspavanog Van Dajka. Jirgen Klop bio je na ovom meču bez Matipa i Konatea, a vezni red koji su činili Henderson, Milner i Eliot nije ostavio dobar utisak. Redsi u prvom poluvremenu nisu uspeli da stvore nijednu priliku za gol.

Vrlo brzo pošto je počelo drugo poluvreme Junajted je bvodio sa 2:0, a strelac je bio Rašford na asistenciju Marsijala kome je Henderson poklonio loptu. I dalje Liverpul nije uspevao ništa da učini u napadu, čak ni kada je krenuo u totalnu ofanzivu, da bi u 81. minut posle kronera Salah uspeo da vrati Redsima kakvu takvu nadu da mogu makar do remija. Međutim, Junajted se odlično branio do kraja, izdržao sve nalete Liverpula i zasluženo stigao do prve pobede u sezoni.