ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Орловима не помаже ни Лука

23.12.2017. 17:59
Luka Milivojević
Лука Миливојевић / Извор: Реутерс

Одигране утакмице 19. кола Премијер лиге.

Лука Миливојевић је био стрелац у ремију Свонсија и Кристал Паласа (1:1). Српски репрезентативац погодио је мрежу Лабудова у 59. минуту, али Орлови нису успели да сачувају предност. Свонси, иначе "фењераш" је ипак дошао до бода, захваљујући поготку Џордана Ајуа у 77. минуту. Кристал Палас је евентуалном победом могао да напредује на табели, али је овако сада на 16. месту са 18 бодова. Последњепласирани Свонси има само 13.

Иначе, Миливојевић је већ давао голове са беле тачке, и то Борнмуту, Вест Хему, Халу и Арсеналу. Односно био је непогрешив, од доласка у Енглеску никада није пропустио да реализује најстрожу казну.

НАСТАВИО ДА ПОМЕРА ГРАНИЦЕ: Меси оборио још један рекорд

РИКАРДИЊО НА ОДЛАСКУ ПОРУЧИО: Тешко ми је да објасним, у сваком клубу сам играо добро

И док ова тима размишљају о опстанку, лидер Манчестер сити наставља да "гази". Грађани су као домаћини победили Борнмут са убедљивих 4:0, а стрелци су били Серхио Агуеро (два), Рахим Стерлинг и Данило. Екипа Пепа Гвардиоле сада има 55 бодова.

Као ни Миливојевић, победи се није радовао други Србин, Душан Тадић. Његов Саутемптон је одиграо 1:1, против Хадерсфилда, а Тадић је био на терену до 72. минута. Због повреде леђа на терену није било Александра Митровића чији је Њукасл на гостовању победио Вест Хем. Резултат је био 3:2 у корист Сврака. Убедљиву победу уписао је Тотенхем. Певци су са 3:0 победили Барнли, а сва три гола дао је Хери Кејн, у 7, 69. и 79. минуту.

Кејну је ово седми хет-трик у Премијер лиги, од марта 2015. године.