PREMIJER LIGA: Orlovima ne pomaže ni Luka

23.12.2017. 17:59
Luka Milivojević
Luka Milivojević / Izvor: Reuters

Odigrane utakmice 19. kola Premijer lige.

Luka Milivojević je bio strelac u remiju Svonsija i Kristal Palasa (1:1). Srpski reprezentativac pogodio je mrežu Labudova u 59. minutu, ali Orlovi nisu uspeli da sačuvaju prednost. Svonsi, inače "fenjeraš" je ipak došao do boda, zahvaljujući pogotku Džordana Ajua u 77. minutu. Kristal Palas je eventualnom pobedom mogao da napreduje na tabeli, ali je ovako sada na 16. mestu sa 18 bodova. Poslednjeplasirani Svonsi ima samo 13.

Inače, Milivojević je već davao golove sa bele tačke, i to Bornmutu, Vest Hemu, Halu i Arsenalu. Odnosno bio je nepogrešiv, od dolaska u Englesku nikada nije propustio da realizuje najstrožu kaznu.

NASTAVIO DA POMERA GRANICE: Mesi oborio još jedan rekord

RIKARDINJO NA ODLASKU PORUČIO: Teško mi je da objasnim, u svakom klubu sam igrao dobro

I dok ova tima razmišljaju o opstanku, lider Mančester siti nastavlja da "gazi". Građani su kao domaćini pobedili Bornmut sa ubedljivih 4:0, a strelci su bili Serhio Aguero (dva), Rahim Sterling i Danilo. Ekipa Pepa Gvardiole sada ima 55 bodova.

Kao ni Milivojević, pobedi se nije radovao drugi Srbin, Dušan Tadić. Njegov Sautempton je odigrao 1:1, protiv Hadersfilda, a Tadić je bio na terenu do 72. minuta. Zbog povrede leđa na terenu nije bilo Aleksandra Mitrovića čiji je Njukasl na gostovanju pobedio Vest Hem. Rezultat je bio 3:2 u korist Svraka. Ubedljivu pobedu upisao je Totenhem. Pevci su sa 3:0 pobedili Barnli, a sva tri gola dao je Heri Kejn, u 7, 69. i 79. minutu.

Kejnu je ovo sedmi het-trik u Premijer ligi, od marta 2015. godine.