ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Рашфорд наљутио Тен Хага па донео Манчестеру победу

31.12.2022. 16:14
FK Mančester Junajted
ФК Манчестер Јунајтед / Извор: Реутерс

Јунајтед остварио трећу узастопну победу.

Фудбалери Манчестер Јунајтеда савладали су у мечу 18. кола Премијер лиге екипу Вулверхемптона са 1:0 и тако стигли до треће узастопне победе у домаћем првенству. Стрелац јединог гола био је Маркус Рашфорд у 76. минуту, а интересантно да га је Ерик Тен Хаг из дисциплинских разлога изоставио из стартне поставе.

ДАЛИЋ: Навијао бих за комшије

БОМБАСТИЧАН ТРАНСФЕР - ИЗ ГРЕМИА У СРБИЈУ: Бразилско крило велико појачање пред наставак сезоне

МИТРОВИЋ БЕСАН: Одмах ћу вам рећи – још једна лаж! Ружно, подло, приземно...

Прву прилику Манчестер је пропсутио у 17. минуту када је младом Алехандру Гарначу голам Са одбранио ударац. У завршници првог полувремена Антони је главом покушао, али је Са и то успео да заустави па је на полувремену било 0:0.

У наставку је Рубен Невеш запретио из слободног ударца у 59. минуту, али је Де Хеа био на месту, да би Јунајтед појачао офанзиву и стигао до гола у 76. минуту. Бруно Фернандеш је упослио Рашфорда који је издржао неколико дуела и постигао гол. Повео је Јунајтед у 84. минуту са 2:0, али је Рашфордов други гол поништен јер се лопта одбила од његове руке у мрежу. Вулфси су могли до ремија у судијској надокнаид, али је Де Хеа зауставио ударац Раула Хименеза.