ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тадић веома добар у ремију Саутемптона

03.12.2017. 17:05
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Показао знање.

Фудбалери Борнмута и Саутемптона ремизирали су 1:1 (1:0) у претпоследњем мечу 15. кола енглеске Премијер лиге.

У веома отвореном мечу на Виталити стадиону домаћа екипа повеле голом Рајана Фрејзера после сјајне тимске акције по левој страни и асистенције Ендруа Сурмана. Гости до бода стижу пола сата пре краја меча првим голом Нејтана Редмонда ове сезоне, након проигравања Чарлија Остина.

Српски репрезентативац Душан Тадић био је веома добар на овом мечу. Мало је фалило да буди и стрелац на мечу.

Саутемптон је 11. на табели са 17 бодова, колико има и Брајтон, док је Борнмут три позиције ниже са 15, на деоби 14-16. места са Њукаслом и Хадерсфилдом.

У другом мечу дана, фудбалери Манчестер ситија савладали су после преокрета Вест Хем (2:1).

"Чекићари" су неочекивано повели на Етихаду преко Анхела Огбоне, на центаршут Арона Кресвела минут пре краја првог полувремена. Гости су одолевали Ситију до 57. минута када штопер Николас Отаменди користи додавање Габријела Жезуса у казненом простору.

Уследио је жесток налет домаћина, Сане и Де Брујне пропуштају шансе за вођство, али га коначно доноси Давид Силва који је закуцао лопту у одњи десни угао после додавања Белгијанца.