PREMIJER LIGA: Tadić veoma dobar u remiju Sautemptona

03.12.2017. 17:05
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia

Pokazao znanje.

Fudbaleri Bornmuta i Sautemptona remizirali su 1:1 (1:0) u pretposlednjem meču 15. kola engleske Premijer lige.

U veoma otvorenom meču na Vitaliti stadionu domaća ekipa povele golom Rajana Frejzera posle sjajne timske akcije po levoj strani i asistencije Endrua Surmana. Gosti do boda stižu pola sata pre kraja meča prvim golom Nejtana Redmonda ove sezone, nakon proigravanja Čarlija Ostina.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić bio je veoma dobar na ovom meču. Malo je falilo da budi i strelac na meču.

Sautempton je 11. na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Brajton, dok je Bornmut tri pozicije niže sa 15, na deobi 14-16. mesta sa Njukaslom i Hadersfildom.

U drugom meču dana, fudbaleri Mančester sitija savladali su posle preokreta Vest Hem (2:1).

"Čekićari" su neočekivano poveli na Etihadu preko Anhela Ogbone, na centaršut Arona Kresvela minut pre kraja prvog poluvremena. Gosti su odolevali Sitiju do 57. minuta kada štoper Nikolas Otamendi koristi dodavanje Gabrijela Žezusa u kaznenom prostoru.

Usledio je žestok nalet domaćina, Sane i De Brujne propuštaju šanse za vođstvo, ali ga konačno donosi David Silva koji je zakucao loptu u odnji desni ugao posle dodavanja Belgijanca.