ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотенхем убедљив на старту, непријатана дочек за Нотингем у Њукаслу

06.08.2022. 19:17
FK Totenhem
ФК Тотенхем / Извор: Профимедиа

Шумари одолели једно полувреме.

Фудбалери Тотенхем остварили су убедљив тријумф на старту новог шапионата пошто су савладали Саутемптон са 4:1, док је Њукасл са два гола у мрежи испратиоНотингем Форест, повратника у елитни ранг.

БУНДЕСЛИГА: Менхенгладбах за седам минута завршио посао против Ајнтрахта (ФОТО)

ОДЛУЧИВАЋЕ СУД: Нова афера потреса српски фудбал, две стране у сукобу, (не)свесно кршење правила

САВЕЗ НИЈЕ ВЕРИФИКОВАО УГОВОР: Галтије ипак на клупи ПСЖ

Навијачи Тотенхема много наде полажу у Антонија Контеа и надају се да би са Италијаном на клупи ове године коначно могло да буде и неког трофеја за Певце, а ако је суити по старту и убедљивој победи против Саутемптона, то није без основа. Ипак, није све кренуло добро за Тотенхем пошто су гости повели у 12. минуту голом Вард-Прауса. Певци су играли боље и само се чекало када ће то крунисати поготком за шта се побринуо Сесењон у 21. минуту за 1:1. У 31. минуту Дајер је главом донео потпуни преокрет за Тотенхем и предност Певцима на полувремену. Певци су оверили победу у 60. минуту када је Салису постигао аутогол, да би коначан резултат поставио Кулкушевски у 63. минуту.

Њукасл је победнички започео сезону и то против повратника у елитни ранг. Свраке су били бољи ривал од Нотингема, али нису успевали да стигну до гола, па је на великом одмору било 0:0. Ипка, Њукасл је коначно у 58. минуту успео да натера одбрану Шумара на капитулацију пошто је Шер био стрелац. Коначан резултат поставио је Калум Вилсон у 79. минуту пошто је лобовао Хендерсона.