РУСИМА СЕ БАШ ИГРАО ФУДБАЛ: Катастрофа Србије у Москви (ВИДЕО)

21.03.2024. 16:56
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Баћушке славиле са 4:0.

Фудбалска репрезентација Русије нанела је убедљив пораз Србији у Москви са 4:0 (2:0) у пријатељском мечу одиграном на стадиону ''Лав Јашин'' у склопу припрема Орлова за Европско првенство. Руси су одиграли одличан меч, али је крајњем резултату кумовала и чињеница да је Србија већ од 20. минута играла са играчем мање када је искључен Гајић.

ТРАГЕДИЈА ОБЕЛЕЖИЛА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Меч Србије и Русије почиње минутом ћутањаDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

ТРАГЕДИЈА ОБЕЛЕЖИЛА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Меч Србије и Русије почиње минутом ћутања

ШОК У ТОРИНУ: Костић напушта Јувентус! Познат и наредни клубFilip Kostić

ШОК У ТОРИНУ: Костић напушта Јувентус! Познат и наредни клуб

СУСПЕНЗИЈА И НОВЧАНА КАЗНА: Ћави одмара два меча и плаћа 600 евраĆavi Ernandez

СУСПЕНЗИЈА И НОВЧАНА КАЗНА: Ћави одмара два меча и плаћа 600 евра

Није почетак меча наговештавао катастрофу Србије која је прва и запретила када је Живковић шутирао портег гола у 8. минуту. Међутим, у 20. Гајић је 20. минуту оборио Хлушевича, реаговао је и ВАР и главни судија је поред досуђеног пенала показао и црвени картон репрезентативцу Србије. Миранчук је био сигуран са беле тачке у 22. минуту, а Србија са играчем мање више од сат времена. Десет минута касније било је 2:0 за Русију пошто је Осипенко добро реаговао на петерцу после центаршута. Тек при крају полувремена је Србије у неколико наврата озбиљно запретила захваљујући Душану Тадићу. Прво је Павловићу лопту послао директно на главу, а овај је шутирао преко гола у 37. минуту. Три минута касније је проиграо Јовића, а његов шут је Сафонов одбранио, да би у 41. минуту проиграо Гаћиновића који је лопту послао преко гола, па је Русија са воиђством 2:0 отишла на велики одмор.

Наставка је донео још веће муке за Србију, мада је селектор Драган Стојковић покушао са изменама да нешто уради. Међутим, то није донело резултат. Већ у 47. минуту је Головин шутирао преко гола, да би у 55. минуту поново пукла одбрана Србије. Горшков је имао све врееме света на левој страни и неометано је аиситрао Алексеју Миранчуку који је повећао на 3:0. Србија је први пут запретила у другом полувремену у 60. минуту када је Митровић са двадесетак метара шутирао поред гола. Са играчем мање Србија практично није постојала на терену док су се нападу Руса смењивали један за другим. У 73. минуту је Захаријан добро шутирао, алои је Петровић успео да одбрани његов ударац, а минут касније Сергејев је погодио стативу. Зинковски је у 85. минуту шутирао, алои је Петровић поново на месту, да би у 88. минуту Захаријан постигао гол, али је он поништен због офсајда. Ипак, у првом минуту судијске надокнаде Русија је стигла до четвртог гола пошто је Сергејев на асистенцију Захаријева успео да савлада Петровића и постави коначан резултат.

РУСИЈА – СРБИЈА 4:0 (2:0)

СТРЕЛЦИ: Миранчук 21, Осипенко 32, Алексеј Миранчук 54, Сергејев 90

СТАДИОН: Лав Јашин

СУДИЈА: Арда Кардешлер (Турска)

РУСИЈА: Сафонов, Волков (од 46. Горшков), Сиљанов, Осипенко, Хлусевич, Хлебов, Баринов, Ан. Миранчук (од 65. Захаријан), Обљаков (од 46. Ал. Миранчук), Головин (од 75. Зинковски), Тјукавин (од 65. Сергејев).

СРБИЈА: Петровић, Гајић, Ераковић, Павловић, Младеновић (од 57. Костић), Здјелар (од 57. Машовић), Лукић, Живковић (од 46. Мијаиловић), Тадић (од 46. Митровић), Гаћиновић (од 46. Милинковић Савић), Јовић (од 71. Самараџић).

90 2. минут
Крај меча, Русија је у Моксви савладала Србију са 4:0.
90 1. минут
4:0!!! Ипак Руси стижу до четвртог гола. Захаријан је асистирао Сергејеву који је одлично реаговао и савладао Петровића.
90. минут
Прилика за Србију, Милинковић-Савић је шутирао главом, али је Сафонов одлично реаговао.
88. минут
Захаријан је постигао гол са 20 метара, али је он поништен због офсајда.
85. минут
Зинковски је шутирао, али је Петровић на месту.
84. минут
Руси су у тоталној офанзиви, желе да постигну и четврти гол.
74. минут
Већ у наредном нападу Руси су имали нову прилику, Сергејев је погодио стативу.
73. минут
Добра прилика за Русе, Захаријан је шутирао оштро, али је Петровић добро интервенисао и лопту одбио у корнер после којег није било опасности.
60. минут
Митровић је покушао соло акцијом, лоопта је завршила поред гола после његовог шута са неких 16 метара.
57. минут
Двострука измена у Србији. Костић и Машовић ушли су уместо Здјелара и Младеновића.
55. минут
3:0!!! Увећава Алексеј Миранчук вођство Русије. На левој страни је много простора имао Горшков и неометано је асистирао Миранчуку.
47. минут
Први је запретио домачину наставку, Головин је шутирао преко гола.
45. минут
Почело је друго полувреме у Москви. Селектор Србије извршио је три измене. У игри су Александар Митровић, Сергеј Милинковић Савић и Срђан Мијаиловић. Утакмица је завршена за капитена Тадића, Живковића и Гаћиновића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
41. минут
Нова прилика за Србију, поново је Тадић проиграо овог пута Гаћиновића, а он шутирао преко гола.
40. минут
Најбоља прилика за Србију на мечу. Тадић се одлично снашао и проиграо Јовића, али је његов шут одбранио Сафонов.
37. минут
Прилика за Србију, Тадић је центрирао, Павловић био највиши у скоку, али је лопту послао преко гола.
32. минут
2:0!!! Русија дуплира предност, стрелац је Осипенко после центаршута из слободног ударца.
22. минут
1:0!!! Води Русија, стрелац је Миранчук са беле тачке. Пенал за Русију досуђен је после провере ВАР-а, а Гајић је добио и црвени картон због рушења Хлушевича. Петровић је погодио страну, али није успео да заустави шут Миранчука.
17. минут
Поново период без прилика, мада Русија има теренску иницијативу.
8. минут
Прва прилика на мечу за Србију. После грешке на средини терена Русије, Тадић је лопту послао Живковићу који је са 16 метара шутирао поред гола.