RUSIMA SE BAŠ IGRAO FUDBAL: Katastrofa Srbije u Moskvi (VIDEO)

21.03.2024. 16:56
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Baćuške slavile sa 4:0.

Fudbalska reprezentacija Rusije nanela je ubedljiv poraz Srbiji u Moskvi sa 4:0 (2:0) u prijateljskom meču odigranom na stadionu ''Lav Jašin'' u sklopu priprema Orlova za Evropsko prvenstvo. Rusi su odigrali odličan meč, ali je krajnjem rezultatu kumovala i činjenica da je Srbija već od 20. minuta igrala sa igračem manje kada je isključen Gajić.

TRAGEDIJA OBELEŽILA REPREZENTACIJU: Meč Srbije i Rusije počinje minutom ćutanjaDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

TRAGEDIJA OBELEŽILA REPREZENTACIJU: Meč Srbije i Rusije počinje minutom ćutanja

ŠOK U TORINU: Kostić napušta Juventus! Poznat i naredni klubFilip Kostić

ŠOK U TORINU: Kostić napušta Juventus! Poznat i naredni klub

SUSPENZIJA I NOVČANA KAZNA: Ćavi odmara dva meča i plaća 600 evraĆavi Ernandez

SUSPENZIJA I NOVČANA KAZNA: Ćavi odmara dva meča i plaća 600 evra

Nije početak meča nagoveštavao katastrofu Srbije koja je prva i zapretila kada je Živković šutirao porteg gola u 8. minutu. Međutim, u 20. Gajić je 20. minutu oborio Hluševiča, reagovao je i VAR i glavni sudija je pored dosuđenog penala pokazao i crveni karton reprezentativcu Srbije. Mirančuk je bio siguran sa bele tačke u 22. minutu, a Srbija sa igračem manje više od sat vremena. Deset minuta kasnije bilo je 2:0 za Rusiju pošto je Osipenko dobro reagovao na petercu posle centaršuta. Tek pri kraju poluvremena je Srbije u nekoliko navrata ozbiljno zapretila zahvaljujući Dušanu Tadiću. Prvo je Pavloviću loptu poslao direktno na glavu, a ovaj je šutirao preko gola u 37. minutu. Tri minuta kasnije je proigrao Jovića, a njegov šut je Safonov odbranio, da bi u 41. minutu proigrao Gaćinovića koji je loptu poslao preko gola, pa je Rusija sa voiđstvom 2:0 otišla na veliki odmor.

Nastavka je doneo još veće muke za Srbiju, mada je selektor Dragan Stojković pokušao sa izmenama da nešto uradi. Međutim, to nije donelo rezultat. Već u 47. minutu je Golovin šutirao preko gola, da bi u 55. minutu ponovo pukla odbrana Srbije. Gorškov je imao sve vreeme sveta na levoj strani i neometano je aisitrao Alekseju Mirančuku koji je povećao na 3:0. Srbija je prvi put zapretila u drugom poluvremenu u 60. minutu kada je Mitrović sa dvadesetak metara šutirao pored gola. Sa igračem manje Srbija praktično nije postojala na terenu dok su se napadu Rusa smenjivali jedan za drugim. U 73. minutu je Zaharijan dobro šutirao, aloi je Petrović uspeo da odbrani njegov udarac, a minut kasnije Sergejev je pogodio stativu. Zinkovski je u 85. minutu šutirao, aloi je Petrović ponovo na mestu, da bi u 88. minutu Zaharijan postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, u prvom minutu sudijske nadoknade Rusija je stigla do četvrtog gola pošto je Sergejev na asistenciju Zaharijeva uspeo da savlada Petrovića i postavi konačan rezultat.

RUSIJA – SRBIJA 4:0 (2:0)

STRELCI: Mirančuk 21, Osipenko 32, Aleksej Mirančuk 54, Sergejev 90

STADION: Lav Jašin

SUDIJA: Arda Kardešler (Turska)

RUSIJA: Safonov, Volkov (od 46. Gorškov), Siljanov, Osipenko, Hlusevič, Hlebov, Barinov, An. Mirančuk (od 65. Zaharijan), Obljakov (od 46. Al. Mirančuk), Golovin (od 75. Zinkovski), Tjukavin (od 65. Sergejev).

SRBIJA: Petrović, Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović (od 57. Kostić), Zdjelar (od 57. Mašović), Lukić, Živković (od 46. Mijailović), Tadić (od 46. Mitrović), Gaćinović (od 46. Milinković Savić), Jović (od 71. Samaradžić).

90+2. minut
Kraj meča, Rusija je u Moksvi savladala Srbiju sa 4:0.
90+1. minut
4:0!!! Ipak Rusi stižu do četvrtog gola. Zaharijan je asistirao Sergejevu koji je odlično reagovao i savladao Petrovića.
90. minut
Prilika za Srbiju, Milinković-Savić je šutirao glavom, ali je Safonov odlično reagovao.
88. minut
Zaharijan je postigao gol sa 20 metara, ali je on poništen zbog ofsajda.
85. minut
Zinkovski je šutirao, ali je Petrović na mestu.
84. minut
Rusi su u totalnoj ofanzivi, žele da postignu i četvrti gol.
74. minut
Već u narednom napadu Rusi su imali novu priliku, Sergejev je pogodio stativu.
73. minut
Dobra prilika za Ruse, Zaharijan je šutirao oštro, ali je Petrović dobro intervenisao i loptu odbio u korner posle kojeg nije bilo opasnosti.
60. minut
Mitrović je pokušao solo akcijom, loopta je završila pored gola posle njegovog šuta sa nekih 16 metara.
57. minut
Dvostruka izmena u Srbiji. Kostić i Mašović ušli su umesto Zdjelara i Mladenovića.
55. minut
3:0!!! Uvećava Aleksej Mirančuk vođstvo Rusije. Na levoj strani je mnogo prostora imao Gorškov i neometano je asistirao Mirančuku.
47. minut
Prvi je zapretio domačinu nastavku, Golovin je šutirao preko gola.
45. minut
Počelo je drugo poluvreme u Moskvi. Selektor Srbije izvršio je tri izmene. U igri su Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković Savić i Srđan Mijailović. Utakmica je završena za kapitena Tadića, Živkovića i Gaćinovića.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
41. minut
Nova prilika za Srbiju, ponovo je Tadić proigrao ovog puta Gaćinovića, a on šutirao preko gola.
40. minut
Najbolja prilika za Srbiju na meču. Tadić se odlično snašao i proigrao Jovića, ali je njegov šut odbranio Safonov.
37. minut
Prilika za Srbiju, Tadić je centrirao, Pavlović bio najviši u skoku, ali je loptu poslao preko gola.
32. minut
2:0!!! Rusija duplira prednost, strelac je Osipenko posle centaršuta iz slobodnog udarca.
22. minut
1:0!!! Vodi Rusija, strelac je Mirančuk sa bele tačke. Penal za Rusiju dosuđen je posle provere VAR-a, a Gajić je dobio i crveni karton zbog rušenja Hluševiča. Petrović je pogodio stranu, ali nije uspeo da zaustavi šut Mirančuka.
17. minut
Ponovo period bez prilika, mada Rusija ima terensku inicijativu.
8. minut
Prva prilika na meču za Srbiju. Posle greške na sredini terena Rusije, Tadić je loptu poslao Živkoviću koji je sa 16 metara šutirao pored gola.