ПРИПРЕМЕ У ТУРСКОЈ: Џајић и Терзић гледали реми Звезде (ВИДЕО)

04.02.2018. 16:52
El Fardu Ben
Ел Фарду Бен / Извор: МН Press

Нова провера.

Црвена звезда је ремизирала у мечу са Ујпештом (1:1) у претпоследњем пријатељском мечу на припремама у Анталији. Гол за црвено-беле је постигао Бен из пенала, док је за тим из Мађарске стрелац био Мол.

Звезда је тако остао само још један меч на припремама у Турској. Изабраници Владана Милојевића играће још само против Зенита (7. фебруар). То ће бити генерална проба за најважније што следи, а то је меч са ЦСКА у Лиги Европе (13. фебруар).

Што се тиче меча са Ујпештом била је то права такмичарска утакмица, који су са трибина гледали почасни председник Драган Џајић, председник Светозар Мијаиловић и генерални директор Звездан Терзић.

Ујпешт је бољу игру у првих 20. минута крунисао голом. Тим из Мађарске је повео после корнера. Звездина одбрана је слабо реаговала, јер се на супротној стативи потпуно сам нашао Давид Мол, који је главом савладао Борјана.

Овај погодак као да је пробудио изабранике Владана Милојевића који у наставку пружају бољу партију. Црвено-бели праве шансе и озбиљно угрожавају гол противника. Тако најближи поготку био је Милан Родић у 34. минуту. Звездин леви бек је опалио по лопти, која је ударила од пречку. Била је ова ситуација слична оној у Борисову, само је овај пут исход био другачији.

После тога црвено-бели су опет покушали да дођу изједначења, али нису успели. Међутим, мало је фалило да Ујпешт успе да постигне гол. У 38. минуту Новотни је изашао сам испред Борјана. Звездин голман је већ био савладан, али на гол линији Ле Талек је избацио лопту и спасио своју мрежу. До краја полувремена није било више прилика.

У другом делу игре црвено-бели су свом снагу кренули да изједначе, али су прву озбиљну шансу имали у 67. минуту. Илић је мајсторски додао лопту Стефану Хајдину, који тукао лопту главом, али је она прошла тик уз стативу. Шест минута касније Звезда је успела да стигне до поравњања резултата. Дијало је после Милијашевог корнера играо руком, а судија је показао на белу тачку. Бен је сигурно извео најстрожнију казну.

У 80. минуту догодила се једна непријатна сцена. Аџића и голман Пајовић, који игра са заштитном маском су се сударили. На срећу обојица су прошли без повреде.

Мало је фалило да у 86. минуту после корнера Вујадин Савић постигне погодак. Ипак, после гужве у шеснеастерцу лопта није завршила у мрежи. До краја меча мреже су мировале. Црвена звезда је тако остварила и трећи реми на припремама у Анталији. Занимљиво да је  сва три пута било 1:1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - УЈПЕШТ: 1:1

СТРЕЛЦИ: Бен (73 пен) - Мол (20)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Борјан - Стојковић (од 46. Гобељић), Савић, Ле Талек, Родић (од 46’.Хајдин) - Доналд (од 66.Лука Илић), Крстичић (од 63. Рачић) - Срнић (од 46. Милијаш), Радоњић (од 46. Милић) - Бен (од 84. Јовељић), Пешић (од 46. Аџић).

УЈПЕШТ: Пајовић, Литауцки, Бојовић, Мол, Дијало,Нађ, Симон, Зотер, Обиња, Пауљевић, Новотни.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.