PRIPREME U TURSKOJ: Džajić i Terzić gledali remi Zvezde (VIDEO)

04.02.2018. 16:52
El Fardu Ben
El Fardu Ben / Izvor: MN Press

Nova provera.

Crvena zvezda je remizirala u meču sa Ujpeštom (1:1) u pretposlednjem prijateljskom meču na pripremama u Antaliji. Gol za crveno-bele je postigao Ben iz penala, dok je za tim iz Mađarske strelac bio Mol.

Zvezda je tako ostao samo još jedan meč na pripremama u Turskoj. Izabranici Vladana Milojevića igraće još samo protiv Zenita (7. februar). To će biti generalna proba za najvažnije što sledi, a to je meč sa CSKA u Ligi Evrope (13. februar).

Što se tiče meča sa Ujpeštom bila je to prava takmičarska utakmica, koji su sa tribina gledali počasni predsednik Dragan Džajić, predsednik Svetozar Mijailović i generalni direktor Zvezdan Terzić.

Ujpešt je bolju igru u prvih 20. minuta krunisao golom. Tim iz Mađarske je poveo posle kornera. Zvezdina odbrana je slabo reagovala, jer se na suprotnoj stativi potpuno sam našao David Mol, koji је glavom savladao Borjana.

Ovaj pogodak kao da je probudio izabranike Vladana Milojevića koji u nastavku pružaju bolju partiju. Crveno-beli prave šanse i ozbiljno ugrožavaju gol protivnika. Tako najbliži pogotku bio je Milan Rodić u 34. minutu. Zvezdin levi bek je opalio po lopti, koja je udarila od prečku. Bila je ova situacija slična onoj u Borisovu, samo je ovaj put ishod bio drugačiji.

Posle toga crveno-beli su opet pokušali da dođu izjednačenja, ali nisu uspeli. Međutim, malo je falilo da Ujpešt uspe da postigne gol. U 38. minutu Novotni je izašao sam ispred Borjana. Zvezdin golman je već bio savladan, ali na gol liniji Le Talek је izbacio loptu i spasio svoju mrežu. Do kraja poluvremena nije bilo više prilika.

U drugom delu igre crveno-beli su svom snagu krenuli da izjednače, ali su prvu ozbiljnu šansu imali u 67. minutu. Ilić je majstorski dodao loptu Stefanu Hajdinu, koji tukao loptu glavom, ali je ona prošla tik uz stativu. Šest minuta kasnije Zvezda je uspela da stigne do poravnjanja rezultata. Dijalo je posle Milijaševog kornera igrao rukom, a sudija je pokazao na belu tačku. Ben je sigurno izveo najstrožniju kaznu.

U 80. minutu dogodila se jedna neprijatna scena. Adžića i golman Pajović, koji igra sa zaštitnom maskom su se sudarili. Na sreću obojica su prošli bez povrede.

Malo je falilo da u 86. minutu posle kornera Vujadin Savić postigne pogodak. Ipak, posle gužve u šesneastercu lopta nije završila u mreži. Do kraja meča mreže su mirovale. Crvena zvezda je tako ostvarila i treći remi na pripremama u Antaliji. Zanimljivo da je  sva tri puta bilo 1:1.

CRVENA ZVEZDA - UJPEŠT: 1:1

STRELCI: Ben (73 pen) - Mol (20)

CRVENA ZVEZDA Borjan - Stojković (od 46. Gobeljić), Savić, Le Talek, Rodić (od 46’.Hajdin) - Donald (od 66.Luka Ilić), Krstičić (od 63. Račić) - Srnić (od 46. Milijaš), Radonjić (od 46. Milić) - Ben (od 84. Joveljić), Pešić (od 46. Adžić).

UJPEŠT: Pajović, Litaucki, Bojović, Mol, Dijalo,Nađ, Simon, Zoter, Obinja, Pauljević, Novotni.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.