ПРЕКИД У ЗЕМУНУ: Сукоб навијача и полиције, нападнут голман Рада

Србија Данас/Спорт Клуб
FK Zemun
ФК Земун / Извор: Србија Данас/Милана Павковић

Дерби трајао само 15 минута.

Дерби меч 14. кола Српске лиге Београд, између старих ривала Земуна и Рада трајао је само 15. минута. Тада су почели велики инциденти због којих је меч прекинут.

Голман намерно пустио лопту у гол, навијачи беснели, а када су видели разлог уследио је АПЛАУЗ (ВИДЕО)g

ДРУГИ ПИШУ: Време је? Павков се враћа на МаракануMilan Pavkov

ДРУГИ ПИШУ: Време је? Павков се враћа на Маракану

САМО ЗБОГ МИТРОВИЋА: Ћирилица осванула и у Саудијској Арабији (ФОТО)Aleksandar Mitrović

САМО ЗБОГ МИТРОВИЋА: Ћирилица осванула и у Саудијској Арабији (ФОТО)

Навијачи домаћег тима прескочили су ограду и са гола Рада скинули шал тима са Бањице.

Голман „грађевинара“, Лука Митровић, потрчао је за присталицама Земуна у намери да врати шал, међутим, у том тренутку један од изгредника ударио је млађаног чувара мреже.

Аутоматски, распламсао се и сукоб полиције и прсталица Рада на простору испред источне трибине. Туча је трајала неколико минута, у сукобу су повређени навијачи гостујућег тима, који су прескочили ограду и завршили на атлетској стази. У међувремену, фудбалери Рада повукли су се у свлачинонице.

Делегат Драган Николић и судија Ђорђе Томић, оценили су после смиривања страсти да су се стекли услови за наставак меча. Гости са Бањице, ипак, нису хтели да изађу на терен, уз образложење да је голман Лука Митровић задобио потрес мозга и није у стању да брани у наставку утакмице. Одбијени су компромисни предлози са обе стране и судија Томић свирао је крај меча.

Иначе, Земун је у тренутку прекида водио са 2:0 после аутогола Данила Живановића у осмом и поготка Луке Светличића у 13. минуту.