PREKID U ZEMUNU: Sukob navijača i policije, napadnut golman Rada

Srbija Danas/Sport Klub
FK Zemun
FK Zemun / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

Derbi trajao samo 15 minuta.

Derbi meč 14. kola Srpske lige Beograd, između starih rivala Zemuna i Rada trajao je samo 15. minuta. Tada su počeli veliki incidenti zbog kojih je meč prekinut.

Golman namerno pustio loptu u gol, navijači besneli, a kada su videli razlog usledio je APLAUZ (VIDEO)g

DRUGI PIŠU: Vreme je? Pavkov se vraća na MarakanuMilan Pavkov

DRUGI PIŠU: Vreme je? Pavkov se vraća na Marakanu

SAMO ZBOG MITROVIĆA: Ćirilica osvanula i u Saudijskoj Arabiji (FOTO)Aleksandar Mitrović

SAMO ZBOG MITROVIĆA: Ćirilica osvanula i u Saudijskoj Arabiji (FOTO)

Navijači domaćeg tima preskočili su ogradu i sa gola Rada skinuli šal tima sa Banjice.

Golman „građevinara“, Luka Mitrović, potrčao je za pristalicama Zemuna u nameri da vrati šal, međutim, u tom trenutku jedan od izgrednika udario je mlađanog čuvara mreže.

Automatski, rasplamsao se i sukob policije i prstalica Rada na prostoru ispred istočne tribine. Tuča je trajala nekoliko minuta, u sukobu su povređeni navijači gostujućeg tima, koji su preskočili ogradu i završili na atletskoj stazi. U međuvremenu, fudbaleri Rada povukli su se u svlačinonice.

Delegat Dragan Nikolić i sudija Đorđe Tomić, ocenili su posle smirivanja strasti da su se stekli uslovi za nastavak meča. Gosti sa Banjice, ipak, nisu hteli da izađu na teren, uz obrazloženje da je golman Luka Mitrović zadobio potres mozga i nije u stanju da brani u nastavku utakmice. Odbijeni su kompromisni predlozi sa obe strane i sudija Tomić svirao je kraj meča.

Inače, Zemun je u trenutku prekida vodio sa 2:0 posle autogola Danila Živanovića u osmom i pogotka Luke Svetličića u 13. minutu.