ЛУДИЛО У ДАНСКОЈ: Резултат меча Мидтјиланд - Брага КРОЈИ судбину Звезде! Све решено из ПЕНАЛА (ВИДЕО)

25.11.2021. 20:40
FK Braga
ФК Брага / Извор: Профимедиа

Црвено-бели савладали Лудогорец.

Док су фудбалери Црвене звезде и Лудогореца војевали битку на Маракани, у Данској су се састали Мидтјиланд - Брага, такође у оквиру "Ф" групе Лиге Европе.

Голеада на MCH арени завршена је победом Данаца у судијској надокнади из пенала 3:2.

Најбољи услови за НАВИЈАЧКИ ТИКЕТ - Придружи се борби “вечитих“ и заради кеш

ПРЕМИНУО ЈЕДАН ОД ВОЂА ДЕЛИЈА: Звездаши ТРАЖЕ победу вечерас у част Крајишника

ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА ЗВЕЗДУ: Познато ЗАШТО Милан Родић није у тиму

Дански вицешампион је одлично отворио меч и повео већ после 120 секунди, поготком Ерика Свјаченка.

Сјајно се капитен Данаца снашао, после убачене лопте из аута, један играч Мидтјиланда је лопту пребацио главом до Свјаченка, коме није било тешко да са неколико метара из другог покушаја затресе мрежу за - 1:0.

Ипак, у финишу полувремена Брага је стигла до изједначења. Одлично је Јури Медеирош одиграо кратко до Рикарда Орте, а капитен Португалаца у 43. минуту силовитим и прецизним ударцем искоса послао лопту у даљи угао голмана Лосија за - 1:1.

Тек што је почело друго полувремен, дански тим је стигао до нове предности.

Протекло је само три минута од судијског звиждука у наставку, када је везиста Густав Исаксен изашао сам испред голмана Саа и, након центаршута Јоела Андерсона, неометан главом донео радост домаћим фудбалерима - 2:1.

Недуго после тога могла је Брага до изједначења, Галено се одлично изборио за ударац и шутирао у 51. минуту, али је његов шут зауставила пречка.

Што није успео тада, бразилски нападч је исправио у финишу утакмице. На истеку 85. минута, Галено је прихватио лопту и силовитим ударцем од пречку "закуцао" лопту у мрежу Данаца, за 2:2 и идеалан сценарио за Црвену звезду.

Међутим, у трећем минуту судијске надокнаде домаћин је добио пенал, који је Евандро претворио у гол и победу Мидтјиланда од 3:2.

Изабраници Дејана Станковића су обезбедили европско пролеће, у најмању руку играће Лигу конференције, међутим, последње коло у Браги даће одговор на питање да ли ће црвено-бели презимити у Лиги Европе.

Све вести о ФК Црвена звезда прочитајте на ОВОМ линку.

Погледајте како изгледа Алис Шмит, атлетичарка из Немачке.