6°C
18.04.2024.
117.14
110.2702

LUDILO U DANSKOJ: Rezultat meča Midtjiland - Braga KROJI sudbinu Zvezde! Sve rešeno iz PENALA (VIDEO)

25.11.2021. 20:40
FK Braga
FK Braga / Izvor: Profimedia
Crveno-beli savladali Ludogorec.

Dok su fudbaleri Crvene zvezde i Ludogoreca vojevali bitku na Marakani, u Danskoj su se sastali Midtjiland - Braga, takođe u okviru "F" grupe Lige Evrope.

Goleada na MCH areni završena je pobedom Danaca u sudijskoj nadoknadi iz penala 3:2.

Najbolji uslovi za NAVIJAČKI TIKET - Pridruži se borbi “večitih“ i zaradi keš

PREMINUO JEDAN OD VOĐA DELIJA: Zvezdaši TRAŽE pobedu večeras u čast Krajišnika

VELIKI PEH ZA ZVEZDU: Poznato ZAŠTO Milan Rodić nije u timu

Danski vicešampion je odlično otvorio meč i poveo već posle 120 sekundi, pogotkom Erika Svjačenka.

Sjajno se kapiten Danaca snašao, posle ubačene lopte iz auta, jedan igrač Midtjilanda je loptu prebacio glavom do Svjačenka, kome nije bilo teško da sa nekoliko metara iz drugog pokušaja zatrese mrežu za - 1:0.

Ipak, u finišu poluvremena Braga je stigla do izjednačenja. Odlično je Juri Medeiroš odigrao kratko do Rikarda Orte, a kapiten Portugalaca u 43. minutu silovitim i preciznim udarcem iskosa poslao loptu u dalji ugao golmana Losija za - 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvremen, danski tim je stigao do nove prednosti.

Proteklo je samo tri minuta od sudijskog zvižduka u nastavku, kada je vezista Gustav Isaksen izašao sam ispred golmana Saa i, nakon centaršuta Joela Andersona, neometan glavom doneo radost domaćim fudbalerima - 2:1.

Nedugo posle toga mogla je Braga do izjednačenja, Galeno se odlično izborio za udarac i šutirao u 51. minutu, ali je njegov šut zaustavila prečka.

Što nije uspeo tada, brazilski napadč je ispravio u finišu utakmice. Na isteku 85. minuta, Galeno je prihvatio loptu i silovitim udarcem od prečku "zakucao" loptu u mrežu Danaca, za 2:2 i idealan scenario za Crvenu zvezdu.

Međutim, u trećem minutu sudijske nadoknade domaćin je dobio penal, koji je Evandro pretvorio u gol i pobedu Midtjilanda od 3:2.

Izabranici Dejana Stankovića su obezbedili evropsko proleće, u najmanju ruku igraće Ligu konferencije, međutim, poslednje kolo u Bragi daće odgovor na pitanje da li će crveno-beli prezimiti u Ligi Evrope.

Sve vesti o FK Crvena zvezda pročitajte na OVOM linku.

Pogledajte kako izgleda Alis Šmit, atletičarka iz Nemačke.