ПРВИ ТРИЈУМФ У ЛИГИ НАЦИЈА: Ирци убедљиви против Шкотске у Даблину

11.06.2022. 20:34
Fudbalska reprezentacija Republike Irske
Фудбалска репрезентација Републике Ирске / Извор: Реутерс

Све је било решено у првом полувремену.

Фудбалска репрезентација Републике Ирске остварила је прву победу у Лиги нација у трећем колу Групе 1 Лиге Б пошто је савладала селекцију Шкотске са 3:0 (2:0) у Даблину.

НА ЊИХ НЕЋЕ МОЋИ ДА РАЧУНА! Пикси без двојца на Словенију

ЗА ЊЕГА НИЈЕ БИЛО МЕСТА КОД СТОЛИЦЕ! Још један одлазак из Партизана

КОМПЛИКОВАНА СИТУАЦИЈА ЗА ЗВЕЗДУ: Чинило се да је све готово, а сада се појавила велика конкуренција (ФОТО)

Ирци су одиграли одличан меч и заслужено стиглои до тријумфа, а повели су у 20. минуту после корнера и гужве у шеснаестерцу Шкотске у којој се најбоље снашао Алан Браун и савладао голмана Гордона. До полувремена су Ирци дуплирали предност пошто је у 28. минуту Трој Перот искористио асистенцију Обафемија и постигао погодак.

Није дуго требало Ирцима да реше питање победника. У наставку су после само шест минута игре постигли трећи гол, а стрелац је био Обафеми који је одличним ударцем са 30 метара савладао Гордона. Ирци су овом победом стигли до другог места у групи испред Шкота, а прва је Украјина која је раније данас са 3:0 савладала Јерменију која је сада последња.