PRVI TRIJUMF U LIGI NACIJA: Irci ubedljivi protiv Škotske u Dablinu

11.06.2022. 20:34
Fudbalska reprezentacija Republike Irske
Fudbalska reprezentacija Republike Irske / Izvor: Reuters
Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

Fudbalska reprezentacija Republike Irske ostvarila je prvu pobedu u Ligi nacija u trećem kolu Grupe 1 Lige B pošto je savladala selekciju Škotske sa 3:0 (2:0) u Dablinu.

NA NJIH NEĆE MOĆI DA RAČUNA! Piksi bez dvojca na Sloveniju

ZA NJEGA NIJE BILO MESTA KOD STOLICE! Još jedan odlazak iz Partizana

KOMPLIKOVANA SITUACIJA ZA ZVEZDU: Činilo se da je sve gotovo, a sada se pojavila velika konkurencija (FOTO)

Irci su odigrali odličan meč i zasluženo stigloi do trijumfa, a poveli su u 20. minutu posle kornera i gužve u šesnaestercu Škotske u kojoj se najbolje snašao Alan Braun i savladao golmana Gordona. Do poluvremena su Irci duplirali prednost pošto je u 28. minutu Troj Perot iskoristio asistenciju Obafemija i postigao pogodak.

Nije dugo trebalo Ircima da reše pitanje pobednika. U nastavku su posle samo šest minuta igre postigli treći gol, a strelac je bio Obafemi koji je odličnim udarcem sa 30 metara savladao Gordona. Irci su ovom pobedom stigli do drugog mesta u grupi ispred Škota, a prva je Ukrajina koja je ranije danas sa 3:0 savladala Jermeniju koja je sada poslednja.