РАПСОДИЈА У СЕНТ ГАЛЕНУ: Шест голова на мечу Швајцарске и Белорусије! Џаки и Шаћирији ЕВРО виси о концу

15.10.2023. 20:20
doček
дочек / Извор: Профимедиа

Невероватан меч...

Репрезентација Швајцарске је годинама једна од стандарнијих селекција у Европи, по правилу у завршницама највећих турнира, али сада је ставила на коцку пласман на ЕВРО у Немачкој. Из улоге апсолутног аутсајдера Белорусија је у самом финишу када је испустио два гола са Сајџијама – 3:3.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРО: Потоп Кипрана у другом полувремену

КАКО СЕ И ОЧЕКИВАЛО: Влаховић пропустио мечеве Србије, али спреман за дерби Серије А!

РОЂЕН У ТИВТУ, ОД 14. ЈЕ У БОГРАДУ: Ивица Краљ у Подгорици одговорио за кога ће навијати у уторак

Тим Мурата Јакина ишао је ка првом поразу у И квалификационој групи, али је некако дошао до трећег ремија и остао први, али сада више није тако лежеран. Чак супротно, неочекивано је ушао у проблем. Сада му Румунија дише за вратом са само два бода мање, четири мање има Израел, али и меч мање. Међутим, још горе од тога је што Швајцарци у преостала три кола до краја морају у госте директним конкурентима.

Чинило се тада да Швајцарци праве велики корак ка Немачкој, али тако није мислио тим из доњег дома европског фудбала. У другом полувремену је потпуно надиграо знатно искуснију и квалитетнију екипу. И право је чудо како на крају није успео да освоји три бода са терена о којем је могао само да машта.

Изненађење је најавио Макс Ебонг после сат времена игре када је остао усамљен у петерцу за изједначење, да би блиц-криг заокружио убрзо скоком после корнера Денис Полијаков.

Тада је остало 20 минута до краја, паника се увукла у редове Швајцарске, што је још једним ударом искористио гост. Грубо је погрешио Фабијен Шар, а Дмитри Антилевски изашао на зицер пред Јана Зомера да шокира цео стадион и Европу.

Само шест минута до краја имали су Швајцарци да се врате. И некако су успели, показавши зашто су толико добра селекција. Истицао је последњи минут када је Мануел Аканџи скочио главом на прекиду Шаћирија и донео трачак наде.

И већ у следећем нападу је стадион експлодирао. Белоруси су се превише повукли, слободно можемо да кажемо уплашили тријумфа, а Џака послао очајничку дугу лопту у пет метара. Тамо је резевиста Зеки Амдуни скочио, голман Игнатович је смушено реаговао и од пречке му дао зицер да погоди за лудих 3:3.

Било је још времена за несвакидашњи преокрет, али би то можда било превише. Швајцарска и Белорусија су узели по бод, с чиме не могу да буду задовољни ни једни, ни други.

Домаћин јер је непланирао остао без важна два бода, а Белоруси јер су испустили један од највећих тријумфа можда у историји.