МАДРИЂАНИМА ПО БОД: Узбудљиво у великом дербију, на крају најсрећнија - Барселона (ВИДЕО)

25.02.2023. 20:47
Madrid
Мадрид / Извор: Реутерс

Закувало се при крају.

Реал и Атлетико поделили су бодове у великом мадридском дербију одиграном на стадиону Сантијаго Бернабеу у оквиру шпанске Примере. Меч је завршен 1:1, а оба гола виђена су у финишу меча.

МОЖЕ ЛИ ИКО ЗАУСТАВИТИ ОСИМЕНА? Наполи наставио поход ка неизбежној титули (ВИДЕО)

ПОТРЕСНИ ДЕТАЉИ СТРАВИЧНОГ УДЕСА: Уплакани тренер - међу повређенима је и једно дете, дај Боже да остане жив (ВИДЕО)

ПРВИ ПУТ ПОСЛЕ "ПОКУШАЈА УБИСТВА": Сулејмани и Шимунић ОЧИ У ОЧИ

У првом полувремену Реал је био бољи ривал. Имали су далеко већи посед лопте и чак осам удараца према голу Атлетика из Мадрида. Нажалост ниједан није био прецизан и на одмор се отишло резултатом 0:0.

Наставак меча био је знатно узбудљивији. Атлетико је успоставио равонтежу и није допустио играчима Реала много простора. Међутим, у 64. минуту Атлетико остаје са играчем мање. Кореа је добио директан црвени картон због грубог фаула.

Очекивало се да Реал од тог тренутка крене офанзивније, али то се није догодило. Атлетико је сјајно држао блок на средини терена и чекао своју прилику. И дочекао је у 79. минуту.

Центаршут из слободног ударца упутио је Гризман, а сјајно је реаговао Хименез и послао лопту у мрежу за вођство црвено-белих од 1:0.

Ипак Реал се није предавао. После корнера Луке Модрића у 85. минуту најбоље је на првој стативи скочио резервиста Родригез и поравнао скор на 1:1.

Иако је остало после тога још пет минута и пет минута надокнаде резултат се више није мењао.