MADRIĐANIMA PO BOD: Uzbudljivo u velikom derbiju, na kraju najsrećnija - Barselona (VIDEO)

25.02.2023. 20:47
Madrid
Madrid / Izvor: Reuters

Zakuvalo se pri kraju.

Real i Atletiko podelili su bodove u velikom madridskom derbiju odigranom na stadionu Santijago Bernabeu u okviru španske Primere. Meč je završen 1:1, a oba gola viđena su u finišu meča.

MOŽE LI IKO ZAUSTAVITI OSIMENA? Napoli nastavio pohod ka neizbežnoj tituli (VIDEO)

POTRESNI DETALJI STRAVIČNOG UDESA: Uplakani trener - među povređenima je i jedno dete, daj Bože da ostane živ (VIDEO)

PRVI PUT POSLE "POKUŠAJA UBISTVA": Sulejmani i Šimunić OČI U OČI

U prvom poluvremenu Real je bio bolji rival. Imali su daleko veći posed lopte i čak osam udaraca prema golu Atletika iz Madrida. Nažalost nijedan nije bio precizan i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak meča bio je znatno uzbudljiviji. Atletiko je uspostavio ravontežu i nije dopustio igračima Reala mnogo prostora. Međutim, u 64. minutu Atletiko ostaje sa igračem manje. Korea je dobio direktan crveni karton zbog grubog faula.

Očekivalo se da Real od tog trenutka krene ofanzivnije, ali to se nije dogodilo. Atletiko je sjajno držao blok na sredini terena i čekao svoju priliku. I dočekao je u 79. minutu.

Centaršut iz slobodnog udarca uputio je Grizman, a sjajno je reagovao Himenez i poslao loptu u mrežu za vođstvo crveno-belih od 1:0.

Ipak Real se nije predavao. Posle kornera Luke Modrića u 85. minutu najbolje je na prvoj stativi skočio rezervista Rodrigez i poravnao skor na 1:1.

Iako je ostalo posle toga još pet minuta i pet minuta nadoknade rezultat se više nije menjao.