РЕАЛ СРУШИО САМ СЕБЕ: Аутогол Милитаа за славље Барсе пред реванш (ВИДЕО)

02.03.2023. 23:51
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Профимедиа

Полуфинале Купа Краља...

Фудбалери Барселоне победили су Реал у Мадриду са 1:0 у првој полуфиналној утакмици шпанског Купа Краља. Каталонци су тако стекли значајну предност пред реванш на свом стадиону, који ће се играти 5. априла.

ДУЉАЈ РЕШИО РЕБУС: Ово је Партизанов тим за чудо на Маракани (САСТАВ)

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Колубари доста и минималац против Јавора!

МИЛОЈЕВИЋ ПРЕЛОМИО: Ово је Звездин тим за јуриш на победу у 169. Вечитом дербију (САСТАВ)

Барселона је већ други пут ове године славила у "Ел класику" против свог највећег ривала, пошто је у јануару добила финале Суперкупа Шпаније у Ријаду и показала многим европским тимовима начин на који се Реал може оборити на плећа.

У првом полувремену није било пуно правих шанси, а Барса је своју једину прилику претворила у погодак.

Барселона је у овај дуел ушла ослабљена за Левандовског, Педрија и Дембелеа, па је Ћави логично поставио блок и препустио Реалу иницијативу.

Домаћин је имао посед, диктирао је ритам, у 12. минуту је Бенземи поништен гол због офсајда, али до праве прилике за постизање регуларног поготка није могао, јер је Барсина постава функционисала као "швајцарски сат".

Чекали су гости своју прилику, дочекали су је у 26. минуту и одмах повели. Феран Торес је контри послао сјајан пас за Кесија и спојио га са голом, овај је шутирао, Куртоа му је "скинуо" зицер, али белгијски голман није имао среће. Лопта је после његове интервенције погодила Едера Милитаа и вратила се у мрежу, па је Бразилац ни крив ни дужан постигао аутогол.

До краја је Реал безуспешно покушавао да пробије одлично постављени бедем испред Тер Штегена.

У другом полувремену иста прича. Реал је имао лопту у поседу, али буквално није знао шта да ради са њом и није имао никакву идеју како да дође до неке повољне ситуације.

Бускетс, Де Јонг и Кеси су сјајном партијом "угушили" шампиона Европе и Шпаније на средини терена, док је задња линија Барселоне савршено стајала све време, па Карим Бензема буквално није добио употребљиву лопту за 95 минута игре.

Поново је Ћавијева екипа стрпљиво чекала своју прилику да зада коначан ударац и пропустила је то да уради у 71. минуту. Кеси је био у сјајној позицији, тукао је ка голу, Куртоа је био савладан, али је лопта погодила нападача каталонске екипе Фатија, па је он ничим изазван спасио Реал.

У финишу јалови напади Реала, па Барселона на реванш носи предност која може да буде и кључна за пласман у финале.

Подсетимо, синоћ је Осасуна на свом терену победила Атлетик Билбао са 1:0 у првој утакмици другог полуфиналног пара.

Погледајте како изгледа Памела Рајф, фитнес инструкторка која ради за ФК Падерборн