РОНАЛДО ПОЧЕО СА КЛУПЕ, АЛИ ТО НИЈЕ БИО ПРОБЛЕМ: Мората предводио Стару даму, СМС скривио пенал

06.03.2021. 22:42
Alvaro Morata
Алваро Мората / Извор: Реутерс

Бјанконери после лошег почетка, пребацили у брзину више и спаковали три комада.

У дербију 26. кола Серије А Јувентус је на свом терену савладао Лацио резултатом 3:1 (1:1). Бјанконери су стигли до веома важна три бода и то без свог најбољег фудбалера Кристијана Роналда. Наиме, Португалац је ушао у игру у 69. минуту када је меч практично већ био решен.

НИКАД ЛАКШЕ ДО НОВЦА: Уживај уз фудбал и једним кликом освоји 1.500 динара

МИЛОЈЕВИЋ РАЗОЧАРАО, ПАО ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА: Некадашња жеља Црвене звезде пресудила Ал Ахлију (ВИДЕО)

ДМИТРОВИЋ ПРОМАШИО ПЕНАЛ: Еибар поражен од Кадиза, Ледезма надмудрио српског голмана (ВИДЕО)

Није добро почело по Стару даму. Небескоплави су преко Хоакин Корее стигли до вођства у 14. минуту. Аргентинац је пресекао додавање Дејана Кулушевског и сјајно преварио Мериха Демирала и Војшћеха Шћенсног.

Стара дама се није предавала и већ у 39. минуту стиже до изједначења. Адриен Рабио је био прецизан на асистенцију Алвара Морате.

Меч у Торину био је решен у првој трећини другог полувремена. Алваро Мората је у 57. минуту феноменално искористио контранапад Федерика Кјезе и савладао Пепеа Реину.

Свој други погодак на мечу Шпанац је постигао три минута касније. Сергеј Милинковић-Савић је фаулирао Арона Ремзија у шеснаестерцу, Давиде Маса је показао на белу тачку са које је 28-годишњи нападач био прецизан.

Јувентус је новом победом задржао какву-такву наду за освајање новог Скудета. Бјанконери трећи са 53 бодова, шест мање од првопласираног Интера. Лацио је седми са 43. бода.