ШАМПАЊАЦ ЈЕ НА ХЛАЂЕЊУ: Тајфун Леао и егзекутор Тонали покорили Верону (ВИДЕО)

08.05.2022. 22:46
FK Milan
ФК Милан / Извор: Реутерс

Титула је на видику.

Фудбалери Милана славили су на гостовању Верони (3:1) у 36. колу Серије А и на само четири бода су од освајања шампионске титуле.

СИТИ НЕ ГРЕШИ: Свраке очерупане, Грађани ГАЗЕ ка титули (ВИДЕО)

БУНДЕСЛИГА: Ремији у Минхену и Франкфурту

ЈУНАЈТЕД КАЖЊАВА ИГРАЧЕ: Управа УДАРА ПО ЏЕПУ! Најгоре је прошао Роналдо

Одлично су у меч ушли Росонери, ређале су се шансе пред голом домаћих, а мрежа Монтипа се затресла у 16. минуту, Тонали је умакао Илићу и лагано преварио голмана домаћина. Прописно су се израдовали гости, да би недуго затим се огласио ВАР и после нешто дужег прегледавања снимка гол био поништен због офсајда Тоналија.

Упали су изабраници Стефана Пиолија у контраритам, а то су играчи Вероне знали да искористе. Српски репрезентативац Дарко Лазовић је феноменално пробио по левој страни центрирао, а неумољив је био Фараони, за шокантних 1:0.

Миланези су поново показали карактер, као и у мечу са Лацијом, наставили су са нападима и погодак је стигао у судијској надокнади првог дела.

Као фурија је Рафаел Леао прошао по страни стуштио се у шеснаестерац домаћих, послао оштру лопту, а најприсебнији је био Тонали за 1:1.

У другом делу Милан је наставио у истом ритму и резултат је преокренут у 50. минуту. Поново комбинација Леао-Тонали. Као и код првог гола, неухватљив је био Португалац, а Тоналију је преостао лакши део посла.

Коначан резултат је поставио резервиста Флоренци у 87. минуту меча.

Милану су до краја првенства потребна четири од шест бодова, а састају се са Аталантом и Сасуолом, наравно у случају да Интер добије своје преостале мечеве.