ŠAMPANJAC JE NA HLAĐENJU: Tajfun Leao i egzekutor Tonali pokorili Veronu (VIDEO)

08.05.2022. 22:46
FK Milan
FK Milan / Izvor: Reuters
Titula je na vidiku.

Fudbaleri Milana slavili su na gostovanju Veroni (3:1) u 36. kolu Serije A i na samo četiri boda su od osvajanja šampionske titule.

SITI NE GREŠI: Svrake očerupane, Građani GAZE ka tituli (VIDEO)

BUNDESLIGA: Remiji u Minhenu i Frankfurtu

JUNAJTED KAŽNJAVA IGRAČE: Uprava UDARA PO DŽEPU! Najgore je prošao Ronaldo

Odlično su u meč ušli Rosoneri, ređale su se šanse pred golom domaćih, a mreža Montipa se zatresla u 16. minutu, Tonali je umakao Iliću i lagano prevario golmana domaćina. Propisno su se izradovali gosti, da bi nedugo zatim se oglasio VAR i posle nešto dužeg pregledavanja snimka gol bio poništen zbog ofsajda Tonalija.

Upali su izabranici Stefana Piolija u kontraritam, a to su igrači Verone znali da iskoriste. Srpski reprezentativac Darko Lazović je fenomenalno probio po levoj strani centrirao, a neumoljiv je bio Faraoni, za šokantnih 1:0.

Milanezi su ponovo pokazali karakter, kao i u meču sa Lacijom, nastavili su sa napadima i pogodak je stigao u sudijskoj nadoknadi prvog dela.

Kao furija je Rafael Leao prošao po strani stuštio se u šesnaesterac domaćih, poslao oštru loptu, a najprisebniji je bio Tonali za 1:1.

U drugom delu Milan je nastavio u istom ritmu i rezultat je preokrenut u 50. minutu. Ponovo kombinacija Leao-Tonali. Kao i kod prvog gola, neuhvatljiv je bio Portugalac, a Tonaliju je preostao lakši deo posla.

Konačan rezultat je postavio rezervista Florenci u 87. minutu meča.

Milanu su do kraja prvenstva potrebna četiri od šest bodova, a sastaju se sa Atalantom i Sasuolom, naravno u slučaju da Inter dobije svoje preostale mečeve.