СЕЋАТЕ ЛИ ГА СЕ? Великом грешком у елитном такмичењу одредио своју судбину у Партизану (ВИДЕО+ФОТО)

23.09.2017. 12:05
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: Printscreen/youtube/underPARTIZAN

Све се то десило пре скоро две деценије.

Фудбалери Партизана су у сезони 2000/2001 наступали у Купу Уефа, под тренерском палицом Љубише Тумбаковића. Један од мечева у овом елитном такмичењу, био је и против португалског Порта. У првом мечу који се играо на стадиону у Хумској 14. септембра 2000. године, утакмица је завршена ремијем (1:1), а голове су постигли Ранковић у 25. (Партизан) и Пена у 89. минуту (Порто).

ДА ЛИ ЋЕ СЕ ОВО ГРОБАРИМА СВИДЕТИ? Лео оставио ИНТЕРЕСАНТНУ поруку на Инстаграму (ФОТО)

ВРАЋА СЕ НА БАЊИЦУ ПОСЛЕ ИНЦИДЕНТА: Евертон послао МОЋНУ поруку пред гостовање Раду (ФОТО)

Партизан је тек пред крај поклекао а све после грешке фудбалера Партизана. У питању је Велимир Ивановић.

Играла се надокнада времена када је Ивановић изгубио дуел поред десне аут линије, и уместо покушаја да поново освоји лопту, остаје да лежи и тражи фаул од судије. За то време, Порто креће у контранапад и постиже гол. Утакмица је завршена ремијем, неповољно и по Партизан и по Велимира Ивановића, који је запечатио своју улогу код тренера Тумбаковића па је ускоро и напустио Партизан.

Velimir Ivanović
Велимир Ивановић / Извор: МН Press

Вратио се у Крагујевац, а касније је играо у Бугарској, где је највише наступао за Славију из Софије и Спартак из Варне. Каријеру је завршио 2014. године у Видима Раковски, за који је наступао једну сезону.

Ипак, у реваншу, две недеље касније гол у самој завршници, за Порто је у 88. минуту постигао Љубинко Друловић.

ТОШИЋ: Желим да будем део генерације која ће презимити у Европи (ФОТО)