26°C
25.05.2024.
117.1154
108.3399

SEĆATE LI GA SE? Velikom greškom u elitnom takmičenju odredio svoju sudbinu u Partizanu (VIDEO+FOTO)

23.09.2017. 12:05
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Printscreen/youtube/underPARTIZAN

Sve se to desilo pre skoro dve decenije.

Fudbaleri Partizana su u sezoni 2000/2001 nastupali u Kupu Uefa, pod trenerskom palicom Ljubiše Tumbakovića. Jedan od mečeva u ovom elitnom takmičenju, bio je i protiv portugalskog Porta. U prvom meču koji se igrao na stadionu u Humskoj 14. septembra 2000. godine, utakmica je završena remijem (1:1), a golove su postigli Ranković u 25. (Partizan) i Pena u 89. minutu (Porto).

DA LI ĆE SE OVO GROBARIMA SVIDETI? Leo ostavio INTERESANTNU poruku na Instagramu (FOTO)

VRAĆA SE NA BANJICU POSLE INCIDENTA: Everton poslao MOĆNU poruku pred gostovanje Radu (FOTO)

Partizan je tek pred kraj poklekao a sve posle greške fudbalera Partizana. U pitanju je Velimir Ivanović.

Igrala se nadoknada vremena kada je Ivanović izgubio duel pored desne aut linije, i umesto pokušaja da ponovo osvoji loptu, ostaje da leži i traži faul od sudije. Za to vreme, Porto kreće u kontranapad i postiže gol. Utakmica je završena remijem, nepovoljno i po Partizan i po Velimira Ivanovića, koji je zapečatio svoju ulogu kod trenera Tumbakovića pa je uskoro i napustio Partizan.

Velimir Ivanović
Velimir Ivanović / Izvor: MN Press

Vratio se u Kragujevac, a kasnije je igrao u Bugarskoj, gde je najviše nastupao za Slaviju iz Sofije i Spartak iz Varne. Karijeru je završio 2014. godine u Vidima Rakovski, za koji je nastupao jednu sezonu.

Ipak, u revanšu, dve nedelje kasnije gol u samoj završnici, za Porto je u 88. minutu postigao Ljubinko Drulović.

TOŠIĆ: Želim da budem deo generacije koja će prezimiti u Evropi (FOTO)