СЕРИЈА А: СМС голчином потврдио тријумф Лација против Монце (ВИДЕО)

02.04.2023. 17:53
Sergej Milinković-Savić
Сергеј Милинковић-Савић / Извор: Профимедиа

Небеско-плави и даље на другом месту.

Прве три утакмице недељног програма одигране су у Серији А, у којима је Лацио уз гол Сергеја Милинковић-Савића савладао Монцу са 2:0, Болоња је била убедљива са 3:0 против Удинезеа, док су Специја и Салернитана одиграли 1:1.

ДОГОРЕЛО ЈЕ: Лестер сменио Роџерса

ХЕНЕС ОТКРИВА: Да није отишао на одмор, Нагелсман би остао тренер Бајерна

МЕСИ НЕ ЖЕЛИ СМАЊЕЊЕ ПЛАТЕ: Постоје три опције за наставак каријере

Лацио је готово рутинскии савладао Монцу пошто је контролисао меч од старта. Повели су небеско-плави већ у 13. минуту голом Педра на пас Закањија, а 1:0 је био и резултат првог полувремена. Победу ЛАција оверио је Сергеј Милинковић-Савић у 56. минуту лепим голом из слободног ударца.

Болоња је у веома отвореном мечу савладала Удинезе који је ткаође пропустио неколико добрих шанси. Домаћин је повео већ у 3. минуту преко Поша, да би предност Болоње дуплирао Моро у 12. минуту. После вођства од 2:0 на полуврмеену, Болоња је тријумф оверила у 49. минуту када је прецизан био Муса Баров.

Салернитана је имала предност на полувремену против Специје захваљујући аутоголу Матије Калдаре у 43. минуту. Ипак, домаћин је успео да стигне до бода захваљујући поготку Шомуродова у 70. минуту.