SERIJA A: SMS golčinom potvrdio trijumf Lacija protiv Monce (VIDEO)

02.04.2023. 17:53
Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić / Izvor: Profimedia

Nebesko-plavi i dalje na drugom mestu.

Prve tri utakmice nedeljnog programa odigrane su u Seriji A, u kojima je Lacio uz gol Sergeja Milinković-Savića savladao Moncu sa 2:0, Bolonja je bila ubedljiva sa 3:0 protiv Udinezea, dok su Specija i Salernitana odigrali 1:1.

DOGORELO JE: Lester smenio Rodžersa

HENES OTKRIVA: Da nije otišao na odmor, Nagelsman bi ostao trener Bajerna

MESI NE ŽELI SMANJENJE PLATE: Postoje tri opcije za nastavak karijere

Lacio je gotovo rutinskii savladao Moncu pošto je kontrolisao meč od starta. Poveli su nebesko-plavi već u 13. minutu golom Pedra na pas Zakanjija, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena. Pobedu LAcija overio je Sergej Milinković-Savić u 56. minutu lepim golom iz slobodnog udarca.

Bolonja je u veoma otvorenom meču savladala Udineze koji je tkaođe propustio nekoliko dobrih šansi. Domaćin je poveo već u 3. minutu preko Poša, da bi prednost Bolonje duplirao Moro u 12. minutu. Posle vođstva od 2:0 na poluvrmeenu, Bolonja je trijumf overila u 49. minutu kada je precizan bio Musa Barov.

Salernitana je imala prednost na poluvremenu protiv Specije zahvaljujući autogolu Matije Kaldare u 43. minutu. Ipak, domaćin je uspeo da stigne do boda zahvaljujući pogotku Šomurodova u 70. minutu.