ПОЧЕЛО КАО КРИМИЋ, ЗАВРШЕНО ДРАМОМ: Милан преживео судијски терор на Олимпику и остао у трци за Скудето (ВИДЕО)

24.04.2022. 23:02
Sandro Tonali
Сандро Тонали / Извор: Реутерс

Свега је било.

Лацио и Милан затворили су недељни дан у Серији А, и то правом мушком утакмицом на "Олимпику". На крају је Милан славио 2:1 након преокрета и остао у трци за Скудето.

НАПОЛИ СЕ ПОЗДРАВИО СА СКУДЕТОМ: У 80. минуту водили су 2:0 против Емполија, а на крају - ИЗГУБИЛИ (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Домаћин славио у ливерпулском дербију! Доминација каква се ретко виђа

ИЗМАКЛА МУ ПРЕДСЕДНИЧКА ФОТЕЉА: Дрогба испао у првом кругу гласања

Лацио је повео већ у четвртом минуту након фантастичног потеза Сергеја Милинковић-Савића који се маестрално снашао на десној страни, центрирао Имобилеу, а овај погодио за 1:0.

До краја полувремена голман Лација Стракоша је играо рукама ван казненог простора, намерно је кренуо да ухвати лопту, а зарадио само жути картон, да би потом и играње руком Луиса Алберта у казненом простору криминални судија Гвида окарактерисао као легално и тако два пута жестоко оштетио Милан у првих 45 минута.

Навикли су "Росонери" да им арбитри ове сезоне нису наклоњени и да се понашају као да носе црно-плави дрес испод своје одежде, тако да нису клонули духом после паузе и већ у 50. минуту су успели да стигну до изједначења. Леао је имао карактеристичан продор, убацио је лопту за Жируа, а Француз се претплатио на битне голове ове сезоне и поново није разочарао.

Када је деловало да шанса за титулу измиче, да ће бити завршено 1:1, указали су се резервисти Ребић и Ибрахимовић, изградили акцију и на крају је најсналажљивији био Сандро Тонали који је некако успео да "угура" лопту преко линије и да савлада голмана Стракошу који је требало већ да буде ван терена дуже од сат времена.

Милан сада излази на 74 бода, Интер 72, али и меч мање има актуелни шампион, а управо ће тај заостали играти у четвртак против екипе Болоње. Након тога ће обема екипама остати још по четири сусрета до краја сезоне. Све је могуће...