19°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

POČELO KAO KRIMIĆ, ZAVRŠENO DRAMOM: Milan preživeo sudijski teror na Olimpiku i ostao u trci za Skudeto (VIDEO)

24.04.2022. 23:02
Sandro Tonali
Sandro Tonali / Izvor: Reuters

Svega je bilo.

Lacio i Milan zatvorili su nedeljni dan u Seriji A, i to pravom muškom utakmicom na "Olimpiku". Na kraju je Milan slavio 2:1 nakon preokreta i ostao u trci za Skudeto.

NAPOLI SE POZDRAVIO SA SKUDETOM: U 80. minutu vodili su 2:0 protiv Empolija, a na kraju - IZGUBILI (VIDEO)

PREMIJER LIGA: Domaćin slavio u liverpulskom derbiju! Dominacija kakva se retko viđa

IZMAKLA MU PREDSEDNIČKA FOTELJA: Drogba ispao u prvom krugu glasanja

Lacio je poveo već u četvrtom minutu nakon fantastičnog poteza Sergeja Milinković-Savića koji se maestralno snašao na desnoj strani, centrirao Imobileu, a ovaj pogodio za 1:0.

Do kraja poluvremena golman Lacija Strakoša je igrao rukama van kaznenog prostora, namerno je krenuo da uhvati loptu, a zaradio samo žuti karton, da bi potom i igranje rukom Luisa Alberta u kaznenom prostoru kriminalni sudija Gvida okarakterisao kao legalno i tako dva puta žestoko oštetio Milan u prvih 45 minuta.

Navikli su "Rosoneri" da im arbitri ove sezone nisu naklonjeni i da se ponašaju kao da nose crno-plavi dres ispod svoje odežde, tako da nisu klonuli duhom posle pauze i već u 50. minutu su uspeli da stignu do izjednačenja. Leao je imao karakterističan prodor, ubacio je loptu za Žirua, a Francuz se pretplatio na bitne golove ove sezone i ponovo nije razočarao.

Kada je delovalo da šansa za titulu izmiče, da će biti završeno 1:1, ukazali su se rezervisti Rebić i Ibrahimović, izgradili akciju i na kraju je najsnalažljiviji bio Sandro Tonali koji je nekako uspeo da "ugura" loptu preko linije i da savlada golmana Strakošu koji je trebalo već da bude van terena duže od sat vremena.

Milan sada izlazi na 74 boda, Inter 72, ali i meč manje ima aktuelni šampion, a upravo će taj zaostali igrati u četvrtak protiv ekipe Bolonje. Nakon toga će obema ekipama ostati još po četiri susreta do kraja sezone. Sve je moguće...