СЕВИЉА ПРЕТПЛАЋЕНА НА ТРОФЕЈ: Шпанци НАКОН ПЕНАЛА освојили ЛИГУ ЕВРОПЕ! Прекинута традиција Жозеа Муриња (ВИДЕО)

01.06.2023. 00:16
FK Sevilja
ФК Севиља / Извор: Фото: Sevilla Фúтбол Цлуб

Седми пут у историји...

Екипа италијанске Роме поражена је у финалу Лиге Европе од Севиље, која је победу однела након бољег извођења једанаестераца. У регуларном делу меча резултат је износио 1:1. Ово је укупно седми трофеј овог такмичења за шпанску екипу, што их чини историјским рекордерима овог УЕФА такмичења, док је тренер Роме, Жозе Мурињо по први пут изгубио финале неког европског такмичења.

ГВАРДИОЛА ДОНОСИ СВЕЖИНУ У ВЕЗНИ РЕД: Ковачић на мети Ситија

ОГЛАСИЛА СЕ И СНЕЖАНА БОРЈАН: Загонетна порука супруге капитена, док Бахар ТРАЖИ НОВОГ ГОЛМАНА (ФОТО)

НАКОН ШТО ЈЕ ИЗВРЕЂАО ОСТОЈИЋА НА МРТВО ИМЕ Бивши штопер му послао бруталну поруку коју НЕЋЕ ЗАБОРАВИТИ

Доста тензично прво полувреме, у првих десет минута нисмо видели добре акције нити прилике, али онда једна добра за Рому, Челик је дошао у ситуацију да постигне гол са око 10-ак метара удаљености, али је шутирао право у Бона.

Севиља није претила у првих пола сата, рецимо и то да су фудбалери Роме углавном били иза лопте, па смо чекали на неку озбиљну шансу све до 35. минута.

Управо тада смо видели једини гол у првом полувремену, Ракитић је изгубио лопту на средини терена, Мансини је послао фантастичну лопту ка Дибали, а Аргентинац не греши - 1:0!

Севиља је имала велику шансу да изједначи преко Ракитића који је шутирао са око 20-25 метара од гола, али је погодио само стативу.

Почетак другог полувремена је више пријао фудбалерима Севиље који су стигли до изједначења у 55. минуту утакмице. Није изгледало да ће бити толико озбиљно, али када је Хесус Навас упутио центаршут, све се променило, Мансини је од јунака постао трагичар, сместио је лопту у своју мрежу за 1:1.

Велика шанса после прекида за Рому у 66. минуту, тада је Ибањез могао боље да захвати лопту, тамо је био и Абрахам, на крају су фудбалери Севиље некако успели да уклоне опасност.

У 75. минуту Ентони Тејлор показује на белу тачку након што је Окампос као покошен пао у казненом простору, али је након гледања снимка преиначио своју одлуку.

Прилично спорна ситуација десила се у 81. минуту када је Немања Матић центрирао и погодио у руку Фернанда, али је судија Тејлор истакао да је она била уз дело, иако се на снимку видело другачије.

Рома је имала још једну одличну шансу када је Пелегрини проиграо Белотија, лоше је захватио лопту, али је Боно одбранио, а судија Тејлор није показао ка корнеру.

Италијани су имали и среће на самом крају утакмице када је Сусо шутирао, а Патрисио само одбио лопту, опасност је трајала пар минута, а убрзо је уследио и крај 90 минута.

Ништа вредно помена се није дешавало у првих 15 минута, а других 15 је почело ударцем Гудеља који је завршио поред гола. Прекиди су били чести, шанси није ни било... Чак десет минута је судија продужио други продужетак. Мурињо је имао и сукоб са противничком клупом, можда је играо и своје психолошке игрице пред пенале.

Прилично је невероватно и како је све измицало контроли, најмање се играо фудбал, али чак и из таквих околности Смолинг је погодио пречку у последњем минуту надокнаде продужетка.

Српски фудбалери Немања Матић и Немања Гудељ нису стигли до пенала, обојица су изашли у самом финишу због повреда.

У пенал серији сигурни су са беле тачке били Окампос, али и Кристанте који је погодио изузетно снажно за 1:1!

У другој серији, мрежу је затресао Ламела, док је голман Севиље Боно одбранио ударац Мансинију!

Прецизан је био и Ракитић, док је сјајни Боно одбранио пенал и Ибањезу!

У четвртој серији пенала, десила се несвакидашња ситуација. Наиме, Монтиел је најпре промашио пенал, да би он био поновљен јер се голман Роме померао са гол линије. Већ из другог покушаја, промашаја није било, те је Монтиел донео победу Севиљи и седми трофеј Лиге Европе, у историји клуба.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге