13°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

SEVILJA PRETPLAĆENA NA TROFEJ: Španci NAKON PENALA osvojili LIGU EVROPE! Prekinuta tradicija Žozea Murinja (VIDEO)

01.06.2023. 00:16
FK Sevilja
FK Sevilja / Izvor: Foto: Sevilla Fútbol Club
Sedmi put u istoriji...

Ekipa italijanske Rome poražena je u finalu Lige Evrope od Sevilje, koja je pobedu odnela nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom delu meča rezultat je iznosio 1:1. Ovo je ukupno sedmi trofej ovog takmičenja za špansku ekipu, što ih čini istorijskim rekorderima ovog UEFA takmičenja, dok je trener Rome, Žoze Murinjo po prvi put izgubio finale nekog evropskog takmičenja.

GVARDIOLA DONOSI SVEŽINU U VEZNI RED: Kovačić na meti Sitija

OGLASILA SE I SNEŽANA BORJAN: Zagonetna poruka supruge kapitena, dok Bahar TRAŽI NOVOG GOLMANA (FOTO)

NAKON ŠTO JE IZVREĐAO OSTOJIĆA NA MRTVO IME Bivši štoper mu poslao brutalnu poruku koju NEĆE ZABORAVITI

Dosta tenzično prvo poluvreme, u prvih deset minuta nismo videli dobre akcije niti prilike, ali onda jedna dobra za Romu, Čelik je došao u situaciju da postigne gol sa oko 10-ak metara udaljenosti, ali je šutirao pravo u Bona.

Sevilja nije pretila u prvih pola sata, recimo i to da su fudbaleri Rome uglavnom bili iza lopte, pa smo čekali na neku ozbiljnu šansu sve do 35. minuta.

Upravo tada smo videli jedini gol u prvom poluvremenu, Rakitić je izgubio loptu na sredini terena, Mansini je poslao fantastičnu loptu ka Dibali, a Argentinac ne greši - 1:0!

Sevilja je imala veliku šansu da izjednači preko Rakitića koji je šutirao sa oko 20-25 metara od gola, ali je pogodio samo stativu.

Početak drugog poluvremena je više prijao fudbalerima Sevilje koji su stigli do izjednačenja u 55. minutu utakmice. Nije izgledalo da će biti toliko ozbiljno, ali kada je Hesus Navas uputio centaršut, sve se promenilo, Mansini je od junaka postao tragičar, smestio je loptu u svoju mrežu za 1:1.

Velika šansa posle prekida za Romu u 66. minutu, tada je Ibanjez mogao bolje da zahvati loptu, tamo je bio i Abraham, na kraju su fudbaleri Sevilje nekako uspeli da uklone opasnost.

U 75. minutu Entoni Tejlor pokazuje na belu tačku nakon što je Okampos kao pokošen pao u kaznenom prostoru, ali je nakon gledanja snimka preinačio svoju odluku.

Prilično sporna situacija desila se u 81. minutu kada je Nemanja Matić centrirao i pogodio u ruku Fernanda, ali je sudija Tejlor istakao da je ona bila uz delo, iako se na snimku videlo drugačije.

Roma je imala još jednu odličnu šansu kada je Pelegrini proigrao Belotija, loše je zahvatio loptu, ali je Bono odbranio, a sudija Tejlor nije pokazao ka korneru.

Italijani su imali i sreće na samom kraju utakmice kada je Suso šutirao, a Patrisio samo odbio loptu, opasnost je trajala par minuta, a ubrzo je usledio i kraj 90 minuta.

Ništa vredno pomena se nije dešavalo u prvih 15 minuta, a drugih 15 je počelo udarcem Gudelja koji je završio pored gola. Prekidi su bili česti, šansi nije ni bilo... Čak deset minuta je sudija produžio drugi produžetak. Murinjo je imao i sukob sa protivničkom klupom, možda je igrao i svoje psihološke igrice pred penale.

Prilično je neverovatno i kako je sve izmicalo kontroli, najmanje se igrao fudbal, ali čak i iz takvih okolnosti Smoling je pogodio prečku u poslednjem minutu nadoknade produžetka.

Srpski fudbaleri Nemanja Matić i Nemanja Gudelj nisu stigli do penala, obojica su izašli u samom finišu zbog povreda.

U penal seriji sigurni su sa bele tačke bili Okampos, ali i Kristante koji je pogodio izuzetno snažno za 1:1!

U drugoj seriji, mrežu je zatresao Lamela, dok je golman Sevilje Bono odbranio udarac Mansiniju!

Precizan je bio i Rakitić, dok je sjajni Bono odbranio penal i Ibanjezu!

U četvrtoj seriji penala, desila se nesvakidašnja situacija. Naime, Montiel je najpre promašio penal, da bi on bio ponovljen jer se golman Rome pomerao sa gol linije. Već iz drugog pokušaja, promašaja nije bilo, te je Montiel doneo pobedu Sevilji i sedmi trofej Lige Evrope, u istoriji kluba.

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage